6.05 Kotiboksi 2

Kirjaudu sisään lähettääksesi tämän lomakkeen



a. Jäätelöpuikko maksaa 2 euroa ja litran jäätelöpaketti 200 % jäätelöpuikon hinnasta. Kuinka paljon litran jäätelöpaketti maksaa?
Lauseke:
Tulos:

b. Pieni perunapussi maksaa 1,5 euroa ja iso perunapussi 400 % pienen hinnasta. Kuinka paljon iso perunapussi maksaa?
Lauseke:
Tulos:

Kirjaudu sisään lähettääksesi tämän lomakkeen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä