2.11 Tutkimustehtävä Jaa Sulje Kirjaudu sisään lähettääksesi tämän lomakkeen Kuinka paljon seuraavat tuotteet maksavat lähikaupassanne? Jos ostaisit jokaista tuotetta yhden kappaleen, kuinka paljon ostokset silloin maksaisivat? Laske vihkoon. jogurttipurkki: € suklaapatukka: € mehutetra: € viilipurkki: € banaani: € appelsiini: € Ostosten yhteishinta: € Kirjaudu sisään lähettääksesi tämän lomakkeen