4.09 Tsemppi 1 Jaa Sulje Kirjaudu sisään lähettääksesi tämän lomakkeen Selvitä seuraavien tuotteiden yksikköhinnat. a. 10 kappaletta timpurinkyniä maksaa 4,00 €. Kuinka paljon maksaa yksi kynä? Lauseke: € : Vastaus: € = snt b. 100 kpl laatikko terassiruuveja maksaa 14,00 €. Kuinka paljon maksaa yksi ruuvi? Lauseke: € : Vastaus: € = snt c. 1 000 kappaletta teräsnauloja maksaa 120,00 €. Kuinka paljon maksaa yksi teräsnaula? Lauseke: € : Vastaus: € = snt d. Irtokarkkirasia maksaa tarjouksessa 10,00 € ja siinä on 1 000 irtokarkkia. Kuinka paljon maksaa yksi irtokarkki? Lauseke: € : Vastaus: € = snt Kirjaudu sisään lähettääksesi tämän lomakkeen