SOITINSOPPI

TERVETULOA SOITINSOPPIIN

Osastollamme puuhailee iloinen joukko 1-4 vuotiaita lapsia. Kasvattajina ryhmässä toimii Johanna, Elisa ja Emma.

Meidät tavoittaa numerosta: 0503074870
Sähköposti: soitinsoppi@laululaakso.fi



Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 14

2 April 2024 Thursday
3 April 2024 Thursday
4 April 2024 Thursday
5 April 2024 Thursday
6 April 2024 Thursday
7 April 2024 Thursday

Viikko 15

8 April 2024 Thursday
9 April 2024 Thursday
10 April 2024 Thursday
11 April 2024 Thursday
12 April 2024 Thursday
13 April 2024 Thursday
14 April 2024 Thursday

Viikko 16

15 April 2024 Thursday
16 April 2024 Thursday
17 April 2024 Thursday
18 April 2024 Thursday
19 April 2024 Thursday
20 April 2024 Thursday
21 April 2024 Thursday

Viikko 17

22 April 2024 Thursday
23 April 2024 Thursday
24 April 2024 Thursday
25 April 2024 Thursday
26 April 2024 Thursday
27 April 2024 Thursday
28 April 2024 Thursday

Viikko 18

29 April 2024 Thursday
30 April 2024 Thursday
1 May 2024 Thursday
2 May 2024 Thursday
3 May 2024 Thursday
4 May 2024 Thursday
5 May 2024 Thursday
Ilmoittautuminen avoinna
Ilmoittautuminen alkaa myöhemmin
Ilmoittautuminen tehty
Ilmoittautuminen ei ole avoinna

Päivärytmi

Päivärytmi Soitinsopessa:

5:00/tarpeen mukaan päiväkoti aukeaa. Aamuhoidossa aamutorkut ja rauhallisia touhuja.

7:50 - 8:30 aamupala

8:30 - 9:15 leikkiä / pienryhmä toimintaa

9:15 - 10:15 ulkoilu sään mukaan
aamupiiri: laulua/soittoa/loruja/satuja

10:30 - 11:15 ruokailu
11:00 - 12:00 rauhallisia touhuja

11:30-> päivälevolle porrastetusti

13:30-> välipala
14:00 - 15:15 iltapäivä leikit ja toiminta

15:30 - 16:00 iltapäivä ulkoilu alkaa

17:30-> iltahoito

Huomioitavaa!

Muistattehan varata lastenne hoitopäivät torstaisin klo 12 mennessä puolentoista viikonpäähän alkavalle viikolle (esim. vkolla 40 ilmoitetaan vkon 42 hoitoajat). Jos hoitoaikoja ei ilmoiteta, oletamme lapsen olevan vapaalla. Muutokset hoitoaikoihin voi ilmoittaa tekstiviestillä. 

Hoitoaikojen ilmoittaminen tapahtuu kyseisen linkin kautta: 

https://laululaakso.fi/varhaiskasvatus/hoitoaikojen-ilmoittaminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä