Kuopion aikuislukio

Tutkinto-opiskelu maksutonta tai halpaa - aineopiskelijan jaksomaksu vain 25 €!

Maaherrankatu 2, 70100 KUOPIO
Puh. 044 718 1751
kuopionaikuislukio@kuopio.fi
Kanslia on avoinna: ma, ti, to klo 10.00-17.00 ja ke klo 10.30-18.00, lomapäivinä ja kesäaikaan ma-to klo 8-14.


Tutkinto-opiskelu on maksutonta. Jos aiemmat toisen asteen opinnot ovat kestäneet neljä vuotta, opiskelijalta peritään jaksomaksu.

Kuopion aikuislukio tarjoaa aikuisille ja nuorille joustavan mahdollisuuden lukio- ja peruskouluopintojen sekä ylioppilastutkinnon suorittamiseen. Lisäksi on mahdollisuus opiskella yksittäisiä aineita tai kursseja, korottaa jo saadun päättötodistuksen arvosanoja ja täydentää lukio- ja ylioppilastutkintoa.

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko41

5 October 2020 Thursday
6 October 2020 Thursday
7 October 2020 Thursday
8 October 2020 Thursday
9 October 2020 Thursday
10 October 2020 Thursday
11 October 2020 Thursday

Viikko42

12 October 2020 Thursday
13 October 2020 Thursday
14 October 2020 Thursday
15 October 2020 Thursday
16 October 2020 Thursday
17 October 2020 Thursday

Viikko44

26 October 2020 Thursday
27 October 2020 Thursday
28 October 2020 Thursday
29 October 2020 Thursday
30 October 2020 Thursday
31 October 2020 Thursday
1 November 2020 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä