Kuopion aikuislukio

Tutkinto-opiskelu maksutonta tai halpaa - aineopiskelijan jaksomaksu vain 25 €!

Maaherrankatu 2, 70100 KUOPIO
Puh. 044 718 1751
kuopionaikuislukio@kuopio.fi
Kanslia on avoinna: ma, ti, to klo 10.00-17.00 ja ke klo 10.30-18.00, lomapäivinä ja kesäaikaan ma-to klo 8-14.

Tutkinto-opiskelu on maksutonta. Jos aiemmat lukio-opinnot ovat kestäneet neljä vuotta, opiskelijalta peritään jaksomaksu.

Kuopion aikuislukio tarjoaa aikuisille ja nuorille joustavan mahdollisuuden lukio- ja peruskouluopintojen sekä ylioppilastutkinnon suorittamiseen. Lisäksi on mahdollisuus opiskella yksittäisiä aineita tai kursseja, korottaa jo saadun päättötodistuksen arvosanoja ja täydentää lukio- ja ylioppilastutkintoa.

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko14

6 April 2021 Thursday
7 April 2021 Thursday
9 April 2021 Thursday
10 April 2021 Thursday
11 April 2021 Thursday

Viikko15

12 April 2021 Thursday
13 April 2021 Thursday
14 April 2021 Thursday
15 April 2021 Thursday
16 April 2021 Thursday
17 April 2021 Thursday
18 April 2021 Thursday

Viikko16

21 April 2021 Thursday
22 April 2021 Thursday
23 April 2021 Thursday
24 April 2021 Thursday
25 April 2021 Thursday

Viikko17

26 April 2021 Thursday
27 April 2021 Thursday
28 April 2021 Thursday
29 April 2021 Thursday
30 April 2021 Thursday
1 May 2021 Thursday
2 May 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Seuraavat tapahtumat

Näytä lisääNuoli alas - Näytä lisää tulevia tapahtumia

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä