Henkilökunta

Kangasniemen lukion henkilökunta lv. 2020-21

Koulun yhteystiedot ja henkilökunta

Kangasniemen lukio

Kankaistentie 3
51200 Kangasniemi

puh 040 720 1383 (rehtori)

040 678 1004 (kanslia/sihteeri)

040 678 1047 (opettajainhuone)

Kangasniemen lukion Peda.net-sivut

Wilma

Kangasniemen lukio Facebookissa

 

Rehtori Merja Mälkki, LiTM

040 720 1383

merja.malkki@kangasniemi.fi

 

Opettajat

Lauri Hietalahti, LiTM (liikunta, terveystieto)
050 5659 411
lauri.hietalahti@kangasniemi.fi

Riitta Haavisto, FM (ue, et, ps ja fil)  ajalla 26.10.2020-2.3.2021
riitta.haavisto@kangasniemi.fi

Mikko Iltanen
040 1882 981
mikko.iltanen@kangasniemi.fi

vapaalla
Hanna Manninen, KM (uskonto, psykologia, filosofia) 
hanna.kuusjarvi@kangasniemi.fi


Ville Kirsilä, (matematiikka, kemia)
ville.kirsila@kangasniemi.fi


Kiviaho Hanna, LiTM (liikunta, terveystieto)
040 6781 032
hanna.kiviaho@kangasniemi.fi

Anna Koutsoubos, FM (ruotsi)
040 6641 006
anna.koutsoubos@kangasniemi.fi

Antti-Jussi Kuutti, FM (äidinkieli ja kirjallisuus)
050 3309 974
antti-jussi.kuutti@kangasniemi.fi

Hanne Lakonen, FM (musiikki, englanti)
040 7472 507
hanne.lakonen@kangasniemi.fi 

Paula Manninen, FM (saksa, ruotsi)
0400 659 087
paula.manninen@kangasniemi.fi

Salla Oksanen, KM ja FM (opo)
sijainen syksy 2019-kevät 2020 Hanna-Maria Ahokas 040 587 5795
salla.oksanen@kangasniemi.fi

Katja Puhakka, FM (biologia, maantiede)
050 8092 447
katja.puhakka@kangasniemi.fi

Marjaana Romo, FM (englanti)

marjaana.romo@kangasniemi.fi

Antti Sarkava, FM (historia, yhteiskuntaoppi)
050 5232 179
antti.sarkava@kangasniemi.fi

Pirjo Skantz, (ranska)
040 6700 188
pirjo.skantz@kangasniemi.fi

Hanna-Kaisa Vahteala (eritysopetus)
040 844 1170
hanna-kaisa.vahteala@kangasniemi.fi 

Jussi Virtanen, FM (matematiikka, fysiikka, kemia)
050 5285 664
jussi.virtanen@kangasniemi.fi

Muu henkilökunta

Toimistosihteeri: Marja-Leena Laitinen
040 678 1004
marja-leena.laitinen@kangasniemi.fi

Kouluterveydenhoitaja: Kirsi Laitinen
0400 710 716
kirsi.laitinen@kangasniemi.fi

Psykologi: Noora Jukola-Paananen 
0400 549 528 sijainen Riitta Sippola

Koulukuraattori: Maija Lindroth
sijainen kevät 2020 Susanna Norppa 040 1397 644

Talonmies: Tuomo Lehmonen
0400 709887

ICT-asiantuntija: Petri Tiihonen
040 8379 002
petri.tiihonen@kangasniemi.fi

Aputalonmies: Kari Kuitunen

Siivooja: Raija Manninen

 

 

 

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä