Henkilökunta

Kangasniemen lukion henkilökunta lv. 2018-19

Koulun yhteystiedot ja henkilökunta

Kangasniemen lukio

Kankaistentie 3
51200 Kangasniemi

puh 040 720 1383 (rehtori)

040 678 1004 (kanslia)

040 678 1047 (opettajainhuone)

Kangasniemen lukion Peda.net-sivut

Wilma

Kangasniemen lukio Facebookissa

 

Rehtori Merja Mälkki, LiTM

040 720 1383

merja.malkki@kangasniemi.fi

 

Opettajat

Lauri Hietalahti, LiTM (liikunta, terveystieto)
050 5659 411
lauri.hietalahti@kangasniemi.fi

Hanna Kuusjärvi, KM (uskonto, psykologia, filosofia)
050 5431 682
hanna.kuusjarvi@kangasniemi.fi

Juha Kemppi, FM (matematiikka, kemia)
040 7303 621
juha.kemppi@kangasniemi.fi

Hanna Kiviaho LiTM (liikunta, terveystieto)
040 6781 032
hanna.kiviaho@kangasniemi.fi

Anna Koutsoubos, FM (ruotsi)
(015) 433 411
anna.koutsoubos@kangasniemi.fi

Antti-Jussi Kuutti, FM (äidinkieli ja kirjallisuus)
050 3309 974
antti-jussi.kuutti@kangasniemi.fi

Hanne Lakonen, FM (musiikki, englanti)
040 7472 507
hanne.lakonen@kangasniemi.fi

Paula Manninen, FM (saksa, ruotsi)
0400 659 087
paula.manninen@kangasniemi.fi

Salla Oksanen, KM ja FM (opo)
040 587 5795
salla.oksanen@kangasniemi.fi

Katja Puhakka, FM (biologia, maantiede)
050 4394 344
katja.puhakka@kangasniemi.fi

Marjaana Romo, FM (englanti)
040 7012 885
marjaana.romo@kangasniemi.fi

Antti Sarkava, FM (historia, yhteiskuntaoppi)
050 5232 179
antti.sarkava@kangasniemi.fi

Jussi Virtanen, FM (matematiikka, fysiikka, kemia)
050 5285 664
jussi.virtanen@kangasniemi.fi

Muu henkilökunta

Toimistosihteeri: Marja-Leena Laitinen
040 678 1004
marja-leena.laitinen@kangasniemi.fi

Kouluterveydenhoitaja: Kirsi Laitinen
0400 710 716
kirsi.laitinen@kangasniemi.fi

Psykologi: Sanna Hokkanen
0400 549 528

Koulukuraattori: Maija Lindroth
040 1397 644

Talonmies: Tommi Nikulainen
0400 557 992

ATK-vastaava: Petri Tiihonen
040 8379 002
petri.tiihonen@kangasniemi.fi

Aputalonmies: Kari Kuitunen

Siivooja: Raija Manninen