Yleiseen kokeeseen ilmoittautuminen

Näin ilmoittaudut


  1. Ole ensin yhteydessä opettajaan ja sovi kokeesta hänen kanssaan.
  2. Ilmoittaudu kokeeseen Joensuun aikuislukion Peda.net-sivulla. Tee ilmoittautuminen viimeistään yleistä koepäivää edeltävänä maanantaina
  3. Saavu paikalle ajoissa. Huom! Tammikuusta 2021 lähtien yleiset uusintakokeet pidetään Tiedepuistolukiolla, 3A-rakennuksen toisen kerroksen auditoriossa. 
  4. Ilmoittautuminen on sitova. Jos et saavu kokeeseen ilman hyväksyttävää syytä, menetät kyseisen suorituskerran. 

Kokeeseen tulee ilmoittautua sähköisesti viimeistään 4 päivää ennen koetta (koepäiväviikon maanantaina)!
  • Kirjaudu omilla tunnuksillasi Peda.nettiin (jos sinulla ei vielä ole tunnuksia, voit luoda sellaiset itsellesi osoitteessa https://peda.net/:register)
  • Etsi alla olevasta kalenterista merkintä yleisestä koepäivästä.
  • Klikkaa tapahtumamerkintää, jolloin sivulle aukeaa ilmoittautumislomake
  • Täytä pyydetyt tiedot. Täytä samalla tiedot kaikista kokeista, joihin haluat ilmoittautua.
  • Paina lopuksi "Ilmoittaudu osallistujaksi" -painiketta

Epäselvissä tapauksissa ota yhteyttä opettajaan.

Yleiset tenttipäivät lukuvuonna 2021-2022:
kt-uusinta klo 13-16 ja ilta klo 16.45-20.05

Syksy:
pe 3.9.2021
pe 29.10.2021
pe 26.11.2021
pe 10.12.2021

Kevät:
pe 4.2.2022
pe 1.4.2022
pe 6.5.2022
pe 20.5.2022(Tästä seuraava uusintakoe on 2.9.2022)

Aikuislukion yleiset tenttipäivät

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko39

27 September 2021 Thursday
28 September 2021 Thursday
29 September 2021 Thursday
30 September 2021 Thursday
1 October 2021 Thursday
2 October 2021 Thursday
3 October 2021 Thursday

Viikko40

4 October 2021 Thursday
5 October 2021 Thursday
6 October 2021 Thursday
7 October 2021 Thursday
8 October 2021 Thursday
9 October 2021 Thursday
10 October 2021 Thursday

Viikko41

11 October 2021 Thursday
12 October 2021 Thursday
13 October 2021 Thursday
14 October 2021 Thursday
15 October 2021 Thursday
16 October 2021 Thursday
17 October 2021 Thursday

Viikko42

18 October 2021 Thursday
19 October 2021 Thursday
20 October 2021 Thursday
21 October 2021 Thursday
22 October 2021 Thursday
23 October 2021 Thursday
24 October 2021 Thursday

Viikko43

25 October 2021 Thursday
26 October 2021 Thursday
27 October 2021 Thursday
28 October 2021 Thursday
29 October 2021 Thursday
30 October 2021 Thursday
31 October 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Seuraavat tapahtumat

Yleinen tentti

Ilmoittautuminen sulkeutuu koetta edeltävänä maanantaina klo 23.59. Kokeet perjantaina klo 13 kaksoistutkinto ja 16.45 ilta ja verkko. Luokka 207 (auditorio). HUOMIO! Abittikokeissa pitää olla sellaiset omat koneet/adapterit mukana, että kokeen voi tehdä langattomassa verkossa!
Sinun pitää olla kirjautuneena Peda.netiin ilmoittautuaksesi.

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä