Yleiseen kokeeseen ilmoittautuminen

Näin ilmoittaudut


  1. Ole ensin yhteydessä opettajaan ja sovi kokeesta hänen kanssaan.
  2. Ilmoittaudu kokeeseen Joensuun aikuislukion Peda.net-sivulla. Tee ilmoittautuminen viimeistään yleistä koepäivää edeltävänä maanantaina
  3. Saavu paikalle ajoissa. Huom! Tammikuusta 2021 lähtien yleiset uusintakokeet pidetään Tiedepuistolukiolla, 3A-rakennuksen toisen kerroksen auditoriossa. 
  4. Ilmoittautuminen on sitova. Jos et saavu kokeeseen ilman hyväksyttävää syytä, menetät kyseisen suorituskerran. 

Kokeeseen tulee ilmoittautua sähköisesti viimeistään 4 päivää ennen koetta (koepäiväviikon maanantaina)!
  • Kirjaudu omilla tunnuksillasi Peda.nettiin (jos sinulla ei vielä ole tunnuksia, voit luoda sellaiset itsellesi osoitteessa https://peda.net/:register)
  • Etsi alla olevasta kalenterista merkintä yleisestä koepäivästä.
  • Klikkaa tapahtumamerkintää, jolloin sivulle aukeaa ilmoittautumislomake
  • Täytä pyydetyt tiedot. Täytä samalla tiedot kaikista kokeista, joihin haluat ilmoittautua.
  • Paina lopuksi "Ilmoittaudu osallistujaksi" -painiketta

Epäselvissä tapauksissa ota yhteyttä opettajaan.

Yleiset tenttipäivät lukuvuonna 2022-2023:
klo 16.45-20.05

Syksy:
pe 2.9.2022
pe 28.10.2022
pe 9.12.2022

Kevät:
pe 10.2.2023
pe 31.3.2023
pe 28.4.2023
(Tästä seuraava uusintakoe on 1.9.2023)

Kaksoistutkintolaisilla on omat koepäivät Niskalassa syksystä 2022 alkaen.

Kaksareiden uusinnat 2022-2023

Syksy:
30.9.2022
28.10.2022

Kevät:
3.2.2023
24.3.2023

Kokeet klo 14.15-16.15 Niskalan luokassa 215.

Aikuislukion yleiset tenttipäivät

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 44

31 October 2022 Thursday
1 November 2022 Thursday
2 November 2022 Thursday
3 November 2022 Thursday
4 November 2022 Thursday
5 November 2022 Thursday
6 November 2022 Thursday

Viikko 45

7 November 2022 Thursday
8 November 2022 Thursday
9 November 2022 Thursday
10 November 2022 Thursday
11 November 2022 Thursday
12 November 2022 Thursday
13 November 2022 Thursday

Viikko 46

14 November 2022 Thursday
15 November 2022 Thursday
16 November 2022 Thursday
17 November 2022 Thursday
18 November 2022 Thursday
19 November 2022 Thursday
20 November 2022 Thursday

Viikko 47

21 November 2022 Thursday
22 November 2022 Thursday
23 November 2022 Thursday
24 November 2022 Thursday
25 November 2022 Thursday
26 November 2022 Thursday
27 November 2022 Thursday

Viikko 48

28 November 2022 Thursday
29 November 2022 Thursday
30 November 2022 Thursday
1 December 2022 Thursday
2 December 2022 Thursday
3 December 2022 Thursday
4 December 2022 Thursday
Ilmoittautuminen

Seuraavat tapahtumat

Yleinen koetilaisuus

Sinun pitää olla kirjautuneena Peda.netiin ilmoittautuaksesi.

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä