Yleiseen kokeeseen ilmoittautuminen

Näin ilmoittaudut


  1. Ole ensin yhteydessä opettajaan ja sovi kokeesta hänen kanssaan.
  2. Ilmoittaudu kokeeseen Joensuun aikuislukion Peda.net-sivulla. Tee ilmoittautuminen viimeistään yleistä koepäivää edeltävänä maanantaina
  3. Saavu paikalle ajoissa. Koe pidetään Lyseon lukion auditoriossa 1. krs.
  4. Ilmoittautuminen on sitova. Jos et saavu kokeeseen ilman hyväksyttävää syytä, menetät kyseisen suorituskerran. 

Kokeeseen tulee ilmoittautua sähköisesti viimeistään 4 päivää ennen koetta (koepäiväviikon maanantaina)!
  • Kirjaudu omilla tunnuksillasi Peda.nettiin (jos sinulla ei vielä ole tunnuksia, voit luoda sellaiset itsellesi osoitteessa https://peda.net/:register)
  • Etsi alla olevasta kalenterista merkintä yleisestä koepäivästä.
  • Klikkaa tapahtumamerkintää, jolloin sivulle aukeaa ilmoittautumislomake
  • Täytä pyydetyt tiedot. Täytä samalla tiedot kaikista kokeista, joihin haluat ilmoittautua.
  • Paina lopuksi "Ilmoittaudu osallistujaksi" -painiketta

Epäselvissä tapauksissa ota yhteyttä opettajaan.

Yleiset tenttipäivät lukuvuonna 2019-2020:
kt-uusinta klo 13-16 ja ilta klo 16.45-20.05

Syksy:

pe 6.9. 
pe 25.10.
pe 13.12.

Kevät:

pe 31.1.
pe 27.3.
pe 8.5.

Aikuislukion yleiset tenttipäivät

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko5

27 January 2020 Thursday
28 January 2020 Thursday
29 January 2020 Thursday
30 January 2020 Thursday
31 January 2020 Thursday
1 February 2020 Thursday
2 February 2020 Thursday

Viikko6

3 February 2020 Thursday
4 February 2020 Thursday
5 February 2020 Thursday
6 February 2020 Thursday
7 February 2020 Thursday
8 February 2020 Thursday
9 February 2020 Thursday

Viikko7

10 February 2020 Thursday
11 February 2020 Thursday
12 February 2020 Thursday
13 February 2020 Thursday
14 February 2020 Thursday
15 February 2020 Thursday
16 February 2020 Thursday

Viikko8

17 February 2020 Thursday
18 February 2020 Thursday
19 February 2020 Thursday
20 February 2020 Thursday
21 February 2020 Thursday
22 February 2020 Thursday
23 February 2020 Thursday

Viikko9

24 February 2020 Thursday
25 February 2020 Thursday
26 February 2020 Thursday
27 February 2020 Thursday
28 February 2020 Thursday
29 February 2020 Thursday
1 March 2020 Thursday
Ilmoittautuminen