Valtaalan koulu

Valtaalan koulu

Tervetuloa Valtaalan koulun sivuille!

FB_IMG_1539360263210.jpg

Valtaalan koulu on 5 opettajainen kyläkoulu valtatien varressa n. 6 km Isonkyrön keskustasta Seinäjoelle päin. Ylipään maasto sijaitsee koulun vieressä ja luonnossa liikkuminen on luonteva osa koulutyötä. Koulussamme on eskariluokan lisäksi yhdysluokat 1-2, 3-4 lk ja 5-6 lk. Lukuvuonna 2020-2021 3. ja 4. lk ovat omina luokkinaan. Koulumme vanhempainyhditys on vireä ja meillä toimii myös oppilaskunta. Kiertävä erityisopettaja käy koululla tiistaisin ja keskiviikkoisin.



Koulupäivän aikataulut:
8.50-9.45
10.00-10.45
11.15-12.00
12.15-13.00
13.15-14.00
14.00-14.40

Huom. Lukuvuonna 2020-2021 kuudennen luokan ruotsin tunnit keskiviikkoisin ja perjantaisin jo klo 8.40-9.25 yläkoululla, jonne kuljetus lähtee jo noin klo 8.20 (sen jälkeen normaali päivä). 

Liikkuva koulu välitunti on meillä ruokailun jälkeen noin 10.50-11.15.

Lukuvuoden työ- ja loma-ajat:
Syysloma viikko 42
Joululoma 
Kevätlukukausi alkaa 
Hiihtoloma viikko 9
Pääsiäisloma 
Vappu 1.5.2021
Helatorstai vapaa 
Koulutyö päättyy 
kevät.jpg

Ajankohtaista

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko23

1 June 2020 Thursday
2 June 2020 Thursday
3 June 2020 Thursday
4 June 2020 Thursday
5 June 2020 Thursday
6 June 2020 Thursday
7 June 2020 Thursday

Viikko24

8 June 2020 Thursday
9 June 2020 Thursday
10 June 2020 Thursday
11 June 2020 Thursday
12 June 2020 Thursday
13 June 2020 Thursday
14 June 2020 Thursday

Viikko25

15 June 2020 Thursday
16 June 2020 Thursday
17 June 2020 Thursday
18 June 2020 Thursday
19 June 2020 Thursday
20 June 2020 Thursday
21 June 2020 Thursday

Viikko26

22 June 2020 Thursday
23 June 2020 Thursday
24 June 2020 Thursday
25 June 2020 Thursday
26 June 2020 Thursday
27 June 2020 Thursday
28 June 2020 Thursday

Viikko27

29 June 2020 Thursday
30 June 2020 Thursday
1 July 2020 Thursday
2 July 2020 Thursday
3 July 2020 Thursday
4 July 2020 Thursday
5 July 2020 Thursday
Ilmoittautuminen