Lainattavat liikuntavälineet Ivalo

Lainattavat liikuntavälineet

Lainattavat liikuntavälineet 

  • Liikuntavälineet ovat lainattavissa Ivalossa Urheilutalon parkkialueen viereisessä rakennuksessa (Lähteenojantalo) Vasantie 3, 99800 Ivalo.
    • Kulku taloon sisäpihan kautta. 
  • Liikuntavälineet noudettavissa ja palautettavissa perjantaisin klo 12.00 – 14.00.
  • Välineiden tiedustelut ja lainaus puh. 040 760 5139 tai 040 154 5740
  • Huom! Liikunnanohjaajilta saat tietoosi ajantasaisen varaustilanteen. Pedanetin varauskalenterin päivityksessä saattaa olla pientä viivettä.

Lainausehdot

  • Liikuntavälineitä voivat lainata Inarin kuntalaiset. 
  • Välineiden laina-aika on 7 vrk, lainauskertoja saatetaan rajoittaa, mikäli varauksia on paljon. Etusijalle menevät ne, joilla ei ole ollut kuluvan kuukauden aikana varauksia.
  • Välineiden varaustilanteen näet alla olevasta varauskalenterista. Huom! kalenterin kautta ei voi tehdä varauksia.
  • Varatessasi välineitä ilmoita nimesi, puhelinnumerosi ja toivottu laina-aika..
  • Välineitä lainataan yli 15-vuotiaille Inarin kuntalaisille.
  • Lainaaja sitoutuu tutustumaan lainausehtoihin ja noudattamaan niitä.
  • Välineen lainaajan tulee huomioida, että lainattavat välineet ovat käytettyjä ja niiden käyttö tapahtuu omalla vastuulla.
  • Inarin kunta ei vastaa lainatun välineistön asiakkaalle aiheuttamista vahingoista.
  • Lainaaja on velvollinen käsittelemään liikuntavälineitä niiden käyttötarkoituksen mukaisesti ja huolellisesti siten, etteivät ne vaurioidu normaalia kulumista enempää.
  • Lainattavat tuotteet palautetaan siinä kunnossa, kuin ne olivat lainattaessa.
  • Mikäli huomaat käyttösi aikana puutteita välineen kunnossa, kerro siitä välinettä palauttaessasi.
  • Välineen tahallisesta rikkomisesta ja katoamisesta peritään harkinnanvarainen maksu.
  • Lainaaja on velvollinen korvaamaan kadonneen tai rikotun tuotteen.
  • Laina-aikaa ei voi jatkaa eikä uusia.
  • Välineet tulee palauttaa lainausajan päättyessä, mikäli materiaaleja ei palauteta ajoissa lainaajalle asetetaan 3 kuukauden lainauskielto.  


Lainattavat liikuntavälineet

Fatbike polkupyörät

  • Fatbike Nishiki 24” (8 vaihdetta, ajajan pituus 135150 cm) 2 kpl
  • Fatbike Nishiki 26” 38 cm (11 vaihdetta, ajajan pituus 150165 cm) 1 kpl  
  • Fatbike Nishiki 26” 43 cm (11 vaihdetta, ajajan pituus 165175 cm) 2 kpl

Sup-laudat FitNord Aqua 300 SUP-lauta, 5 kpl (lainattavissa kesäajalla)

  • kantavuus 120 kg
  • tehokas kaksisuuntainen pumppu painemittarilla (laudan täyttö n. 5-10 min)
  • kolmiosainen alumiinimela helpolla ja varmatoimisella pituuden säädöllä
  • lautaan kiinnitettävä evä
  • karkuremmi
  • korjaussarja (sis. paikka ja venttiilin kiristystyökalu)
  • kantoreppu
  • melontaliivi McSailor

Kahvakuulat

  • kahvakuula 4 kg 2 kpl
  • kahvakuula 6 kg 3 kpl
  • kahvakuula 8 kg 1 kpl

Tennismailat ja pallot (lainattavissa kesäajalla)

  • tennismailat 2 kpl + pallot 4 kpl 2 settiä

Frisbeegolfkiekkosetit (lainattavissa kesäajalla)

  • 3 kpl/sarja (draiveri, midari, putteri) 2 sarjaa

Eräsauvat

  • eräsauvat, teleskooppi 7 paria

Kävelysauvat

  • kävelysauvat 16 paria 

Liukulumikengät

  • OAC WAP 127 1 paria
  • OAC KAR 147 2 paria

Lumikengät 

  • TSL 255 / 325 2 paria
  • TSL 302 kantavuus 2040 kg 2 paria

Retkiluistimet

  • Isvida trekking retkiluistin 2 paria

 

Lainauskalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 14

1 April 2024 Thursday
2 April 2024 Thursday
3 April 2024 Thursday
4 April 2024 Thursday
6 April 2024 Thursday
7 April 2024 Thursday

Viikko 15

8 April 2024 Thursday
9 April 2024 Thursday
10 April 2024 Thursday
11 April 2024 Thursday
12 April 2024 Thursday
13 April 2024 Thursday
14 April 2024 Thursday

Viikko 16

15 April 2024 Thursday
16 April 2024 Thursday
17 April 2024 Thursday
18 April 2024 Thursday
20 April 2024 Thursday
21 April 2024 Thursday

Viikko 17

22 April 2024 Thursday
23 April 2024 Thursday
24 April 2024 Thursday
25 April 2024 Thursday
26 April 2024 Thursday
27 April 2024 Thursday
28 April 2024 Thursday

Viikko 18

29 April 2024 Thursday
30 April 2024 Thursday
1 May 2024 Thursday
2 May 2024 Thursday
3 May 2024 Thursday
4 May 2024 Thursday
5 May 2024 Thursday
Ilmoittautuminen avoinna
Ilmoittautuminen alkaa myöhemmin
Ilmoittautuminen tehty
Ilmoittautuminen ei ole avoinna

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä