Leivoset

Kiitos!

Iso kiitos kukista kaikille! Ja mukavaa kesää!

T: Johanna, Anne ja Marja

Aiheeseen liittyvä kuva

KALENTERI

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko9

24 February 2020 Thursday
25 February 2020 Thursday
26 February 2020 Thursday
27 February 2020 Thursday
28 February 2020 Thursday
29 February 2020 Thursday
1 March 2020 Thursday

Viikko10

2 March 2020 Thursday
3 March 2020 Thursday
4 March 2020 Thursday
5 March 2020 Thursday
6 March 2020 Thursday
7 March 2020 Thursday
8 March 2020 Thursday

Viikko11

9 March 2020 Thursday
10 March 2020 Thursday
11 March 2020 Thursday
12 March 2020 Thursday
13 March 2020 Thursday
14 March 2020 Thursday
15 March 2020 Thursday

Viikko12

16 March 2020 Thursday
17 March 2020 Thursday
18 March 2020 Thursday
19 March 2020 Thursday
20 March 2020 Thursday
21 March 2020 Thursday
22 March 2020 Thursday

Viikko13

23 March 2020 Thursday
24 March 2020 Thursday
25 March 2020 Thursday
26 March 2020 Thursday
27 March 2020 Thursday
28 March 2020 Thursday
29 March 2020 Thursday

Viikko14

30 March 2020 Thursday
31 March 2020 Thursday
1 April 2020 Thursday
2 April 2020 Thursday
3 April 2020 Thursday
4 April 2020 Thursday
5 April 2020 Thursday
Ilmoittautuminen

Tulevia tapahtumia

Kevätjuhla Niittykujalla maanantaina 22.5.2017

Kevätretki Urjalaan Pajalan kotieläinpihalle 13.6.2017🐮🐷🐶🐥🐔🐴

Hyvää ja rauhallista pääsiäisen aikaa kaikille!

Pääsiäinen on ovella ja pieni pääsiäisloma alkamassa meillä kaikilla! Seuraavan kerran nähdään ensi viikon tiistaina eli 18.4.2017!

Kevät etenee kovaa vauhtia ja onkin aika alkaa pitämään kevään vasukeskusteluja! Ehdotelkaahan reissuvihkoihin teille sopivia aikoja ja katsotaan, koska päästäisiin yhdessä päivittämään lapsenne varhaiskasvatussuunnitelmaa ja kertomaan vähän tämän hetken kuulumisia puolin ja toisin! ☺️

Ensin kuitenkin vietellään rauhassa pääsiäistä! 🐥☀️ Hauskaa pääsiäistä!

Aistiviikot

Heippa! Aloitamme Leivosissa aistiviikot!

Yksi viikko kerrallaan tutustumme yhteen aistiin. Ensimmäisenä vuorossa on kuulo, viikolla 11. Perehdymme erilaisten äänien kuunteluun ja tunnistamiseen. Kalenterista voit kurkistaa viikon ohjelmaa tarkemmin. :-)

Kuvahaun tulos haulle kuulo

Lasten omat runot 31.1.2017

Pieni kissa naukuu Mia-AU-mi-au
Kissa on eläin.
Kissalla on varpaat.
Kissalla on eväitä ja häntä ja korvat.
Kisulla on silmät.
Kissa näyttää pieneltä ja kauniilta ja karvat on.
~Tepa, Elli ja Antti~

Se on kissa.
Kissa meni taloon.
Kissa työnsi päänsä vessanpönttöön.
Sammakko laittoi päänsä silmälaseihin.
Puput laittoi päänsä hiuksiin.
Tuulimylly pyörittää,
kärpästä jahtaa tuuli.
~Alisa, Viivi, Venla, Verneri~

Lasten tarina metsäretkellä 4.10

Siilin syksy.
Siili nukkuu pesässä, lehti ja puu pesässä, vaikka majassa.Se syö ruohoa toisen siilin kanssa, tyttösiilin ja isän. Ne näkee hämähäkki ja avaruusunta. Ne kuulee lintujen ääntä, kotkan ja harakan, isojen lintujen. Ne ihmettelee missä orava on, se on metsässä puussa. Sen pituinen se.