Kymönkosken koulu

Tervetuloa!

Kymönkosken koulu sijaitsee 20km Viitasaaren kaupungista itään kuuluisan kalastuskosken Kymönkosken vieressä. Koulun vieressä on Kymönkosken kyläkauppa. Koulun piha on suuri ja monipuolinen. Koulun pihalla voi kesäisin pelata jalka- ja pesäpalloa, kun taas talvella paikalla on jääkiekko kaukalo. Koululla on myös hyvät hiihto mahdollisuudet. Erikoisuutena koululla järjestetään joka vuosi luutalätkän MM-kisat. Talvella on myös hyvät pilkkimismahdollisuudet läheisellä Keitele-järvellä. Kymönkoskella on hyvät marjastus ja metsästys mahdollisuudet.
Koulussa on kolme perusopetus ryhmää: 0-1lk , 2./3.-4.lk ja 5.-6.lk.

Kalenteri 2019

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko27

29 June 2020 Thursday
30 June 2020 Thursday
1 July 2020 Thursday
2 July 2020 Thursday
3 July 2020 Thursday
4 July 2020 Thursday
5 July 2020 Thursday

Viikko28

6 July 2020 Thursday
7 July 2020 Thursday
8 July 2020 Thursday
9 July 2020 Thursday
10 July 2020 Thursday
11 July 2020 Thursday
12 July 2020 Thursday

Viikko29

13 July 2020 Thursday
14 July 2020 Thursday
15 July 2020 Thursday
16 July 2020 Thursday
17 July 2020 Thursday
18 July 2020 Thursday
19 July 2020 Thursday

Viikko30

20 July 2020 Thursday
21 July 2020 Thursday
22 July 2020 Thursday
23 July 2020 Thursday
24 July 2020 Thursday
25 July 2020 Thursday
26 July 2020 Thursday

Viikko31

27 July 2020 Thursday
28 July 2020 Thursday
29 July 2020 Thursday
30 July 2020 Thursday
31 July 2020 Thursday
1 August 2020 Thursday
2 August 2020 Thursday
Ilmoittautuminen