LUKUVUOSIKALENTERI
Viikko 53
28 December 2020 Thursday
29 December 2020 Thursday
30 December 2020 Thursday
31 December 2020 Thursday
1 January 2021 Thursday
2 January 2021 Thursday
3 January 2021 Thursday
Viikko 1
4 January 2021 Thursday
5 January 2021 Thursday
6 January 2021 Thursday
7 January 2021 Thursday
8 January 2021 Thursday
9 January 2021 Thursday
10 January 2021 Thursday
Viikko 2
11 January 2021 Thursday
12 January 2021 Thursday
13 January 2021 Thursday
14 January 2021 Thursday
15 January 2021 Thursday
16 January 2021 Thursday
17 January 2021 Thursday
Viikko 3
18 January 2021 Thursday
19 January 2021 Thursday
20 January 2021 Thursday
21 January 2021 Thursday
22 January 2021 Thursday
23 January 2021 Thursday
24 January 2021 Thursday
Viikko 4
25 January 2021 Thursday
26 January 2021 Thursday
27 January 2021 Thursday
28 January 2021 Thursday
29 January 2021 Thursday
30 January 2021 Thursday
31 January 2021 Thursday
Ilmoittautuminen avoinna
Ilmoittautuminen alkaa myöhemmin
Ilmoittautuminen tehty
Ilmoittautuminen ei ole avoinna
Seuraavat tapahtumat
Alakoulun vanhempainilta
Aloitamme kahveilla kouluravintola Paussissa, tervetuloa mukaan!
Pienluokka uimassa
8. -9 .lk:t seuraamassa paneelikeskustelua yrittäjyydestä auditoriossa
14. divisioonan perinneyhdistyksen Nuoriso- ja perinnepäivät (yläkoulu ja lukio)
Päivän ohjelma:
(1. tunti lukujärjestyksen mukaan)
klo 9.45 yläkoululaiset ja lukiolaiset ovat valmiina etupihalla lipunnostoa varten luokanvalvojien kanssa, kunnanjohtajan aloitussanat ja lipunnosto, siirtyminen kulkueena kunnantalolle
klo 10.00 lipunnosto ja seppeleen lasku kunnantalolla
klo 10.15 hornetin ylilento
klo 10.30 – 11.00 teatteriesitys auditoriossa
klo 11.00 – 12.15 kalustonäyttely pihalla ja ruokailu
klo 12.15 – 13.00 kirjailija Jenni Kirves, auditorio
klo 13.15 – 14.00 historian tunnilla tehtyjen oppilastöiden esittelyä ja palkitsemista auditoriossa
(6. oppitunti lukujärjestyksen mukaan)
Huom! Päivän aikana on Sotkun kahvi- ja munkkikoju etupihalla (omakustanteinen).
(1. tunti lukujärjestyksen mukaan)
klo 9.45 yläkoululaiset ja lukiolaiset ovat valmiina etupihalla lipunnostoa varten luokanvalvojien kanssa, kunnanjohtajan aloitussanat ja lipunnosto, siirtyminen kulkueena kunnantalolle
klo 10.00 lipunnosto ja seppeleen lasku kunnantalolla
klo 10.15 hornetin ylilento
klo 10.30 – 11.00 teatteriesitys auditoriossa
klo 11.00 – 12.15 kalustonäyttely pihalla ja ruokailu
klo 12.15 – 13.00 kirjailija Jenni Kirves, auditorio
klo 13.15 – 14.00 historian tunnilla tehtyjen oppilastöiden esittelyä ja palkitsemista auditoriossa
(6. oppitunti lukujärjestyksen mukaan)
Huom! Päivän aikana on Sotkun kahvi- ja munkkikoju etupihalla (omakustanteinen).
Liikenneturvallisuusviikko >
9A TET
Alakoulun yleisurheilukisat
9B TET
Alakoulun maastojuoksukisat
Yläkoulun vanhempainilta
Aloitamme kahveilla kouluravintola Paussissa, tervetuloa mukaan!