Pälkäneen lukio

Tervetuloa kouluun tiistaina 9.8. klo 8.20

Tervetuloa kouluun tiistaina 9.8. klo 8.20.

2. ja 3. vuosikurssin opiskelijat kokoontuvat ensiksi kotiluokkiin (kotiluokkien numerot löytyvät tiistaina koulun ovilta ja ilmoitustaululta), joista siirrytään auditorioon koko lukion yhteiseen lukuvuoden aloitukseen.

1. vuosikurssin opiskelijat kokoontuvat koulun pihassa jalkapallokentän puolella, jossa heidät vastaanottaa ryhmänohjaaja Marita Jalkanen.

Ensimmäisenä päivänä ei vielä pidetä lukujärjestyksen mukaisia oppitunteja vaan opiskelijat ovat päivän yhdessä oman vuosikurssin ja ryhmänohjaajan kanssa.

Päivä päättyy ruokailuun klo 12.25-12.45.

Lukujärjestyksen mukainen opiskelu alkaa keskiviikkona 10.8. Lukujärjestykset tulevat Wilmassa näkyviin maanantaina 8.8.

Ajankohtaista

Koulu alkaa tiistaina 9.8. klo 8.20 alkaen.


Lukion ykkösten kotiluokka on luokkatila 36
Lukion kakkosten kotiluokka on luokkatila 38
Lukion kolmosten eli abien kotiluokka on luokkatila 37

Tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 31

1 August 2022 Thursday
2 August 2022 Thursday
3 August 2022 Thursday
4 August 2022 Thursday
5 August 2022 Thursday
6 August 2022 Thursday
7 August 2022 Thursday

Viikko 32

8 August 2022 Thursday
9 August 2022 Thursday
10 August 2022 Thursday
11 August 2022 Thursday
12 August 2022 Thursday
13 August 2022 Thursday
14 August 2022 Thursday

Viikko 33

15 August 2022 Thursday
16 August 2022 Thursday
17 August 2022 Thursday
18 August 2022 Thursday
19 August 2022 Thursday
20 August 2022 Thursday
21 August 2022 Thursday

Viikko 34

22 August 2022 Thursday
23 August 2022 Thursday
24 August 2022 Thursday
25 August 2022 Thursday
26 August 2022 Thursday
27 August 2022 Thursday
28 August 2022 Thursday

Viikko 35

29 August 2022 Thursday
30 August 2022 Thursday
31 August 2022 Thursday
1 September 2022 Thursday
2 September 2022 Thursday
3 September 2022 Thursday
4 September 2022 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä