Korvan painajainen

Korvan painajainen

Täällä on satusetä korva, ja nyt puhutaan painajaisestani. Menen toisen korvan kanssa AC DC:n keikalle, joka tunnetaan korvien kielellä " korvamurskaajana".
No, ei se varmaan niin paha ole, jos muistetaan ottaa korvatulpat. Mutta nyt nukkumaan, huomisesta tulee rankka. Huoooooooooh, herätty on, mutta ei voi sanoa ettei väsyttäisi. Vartin päästä lähdetään.
No se oli aika lyhyt vartti, nyt vaan mennään. EIH, olemme jo puolivälissä ja arvatkaa mitkä unohtui. No korvatulpat tietenkin, eikä enää ehdi kääntyä. No pakko kai se on mennä ilman. Kas, olemmekin jo perillä.
Esitys alkaa minuutin päästä ja en tiedä pitäisikö olla jännittynyt vai peloissaan. EIIIIIIIIIIII, PIENEMMÄLLE SE ÄÄNI!!!! Huh, selvisimme, mutta kaikki kuulema tulee naapuri korvasta sisään, ja minusta ulos.
Ei, nyt meihin tehdään vielä reiät. No, vähänhän se nipisti, mutta nyt ollaan hienompia kuin muut, mutta kuulo ei ole yhtä hyvä. No, kaikessa on hyvätkin puolet. Eipähän kuule mitä tulee läksyksi :D



Lopetus maximus