Luhangan koulu

Hiihtokilpailut 26.2.2021

TULOKSET

Esikoululaiset, 1km

1. Eetu Solatie 8.00

2. Vili Tarvainen 8.45

3. Aino Kärnä 9.37

4. Jussi Huuskola 10.65

 

1.-2.luokka, 1km

1.Kiia Ilmonen 5.45

2. Aarre Weijo 5.55

3. Matias Häkkinen 6.18

4. Iida Jokinen 6.27

5. Aliina Kärnä 6.35

6. Nico Koivikko 7.06

7. Elli Mäkinen 7.35

8. Pinja Lämsä 8.18

 

3.-4.luokka, 2km

1. Ella Heinonen 6.53

2. Onni Weijo 8.30

3. Lari Lausas 9.56

4. Julia Kärnä 12.05

 

5.-6.luokka, 3km

1. Mikael Simola 12.40

2. Luka Lausas 13.30

3. Veera Jokinen 17.55

 

Kisojen paras urheilija: Ella Heinonen 

Tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko13

29 March 2021 Thursday
30 March 2021 Thursday
31 March 2021 Thursday
1 April 2021 Thursday
2 April 2021 Thursday
3 April 2021 Thursday
4 April 2021 Thursday

Viikko14

5 April 2021 Thursday
6 April 2021 Thursday
7 April 2021 Thursday
8 April 2021 Thursday
9 April 2021 Thursday
10 April 2021 Thursday
11 April 2021 Thursday

Viikko15

13 April 2021 Thursday
14 April 2021 Thursday
15 April 2021 Thursday
16 April 2021 Thursday
17 April 2021 Thursday
18 April 2021 Thursday

Viikko16

19 April 2021 Thursday
20 April 2021 Thursday
21 April 2021 Thursday
22 April 2021 Thursday
23 April 2021 Thursday
24 April 2021 Thursday
25 April 2021 Thursday

Viikko17

26 April 2021 Thursday
27 April 2021 Thursday
28 April 2021 Thursday
29 April 2021 Thursday
30 April 2021 Thursday
1 May 2021 Thursday
2 May 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Luhangan koulu palkittiin ympäristötyöstään Vihreällä lipulla



Ympäristökasvatusjärjestö FEE Suomi on myöntänyt Luhangan koululleVihreän lipun osoitukseksi suunnitelmallisesta ja korkeatasoisesta ympäristökasvatustyöstä.

Vihreä lippu on kansainvälinen kestävän kehityksen ohjelma ja kasvatusalan ympäristösertifikaatti, joka toimii jo 68:ssä eri maassa ympäri maailman. Ohjelman avulla olemme onnistuneet konkretisoimaan kestävän kehityksen periaatteita liittämällä ne jokapäiväiseen kasvatustoimintaamme. Lapset ovat Vihreä lippu -toiminnassamme aktiivisia vaikuttajia aikuisten rinnalla niin suunnittelussa, päätöksenteossa, toteutuksessa kuin tulosten arvioinnissakin. Näin he saavat myönteisiä kokemuksia yhteisiin asioihin vaikuttamisesta. Vihreä lippu -toiminnan myötä lapset innostuvat kestävän tulevaisuuden rakentamisesta taitojen, oivallusten ja elämysten kautta.

Luhangan koulussa vietetään 25.1.2019 klo 11.15 Vihreä lippu -juhlaa. Tiedotusvälineiden edustajat ovat tervetulleita seuraamaan tilaisuutta!

 

Lisätietoa Vihreä lippu -ohjelmasta:

www.vihrealippu.fi

 

Tiedote ja listaus kaikista syksyllä 2018 myönnetyistä Vihreistä lipuista:

www.vihrealippu.fi/2018/12/myonnetyt-liput/

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä