Tammirinteen päiväkoti-koulu

Tammirinteen koulu

Tammirinteen koulu on osa Jyskän koulua. Tammirinteen koulussa toimivat luokat 1A ja 2A. Koulu toimii tiiviissä yhteistyössä Tammirinteen päiväkodin kanssa.

Osoite: Jyskäntie 4, 40420 JYSKÄ

Koulunjohtaja-luokanopettaja: Tuija Sieppi (1A) p. 014 266 1479, 050 517 9609
Luokanopettaja: Jaana Keltto (2A) p. 014 266 4532, 040 549 0895

Tammirinteen jälkkäri:
p. 014 2662690 ja 050 3381618
Vastuuohjaaja Sirpa Simo
Ohjaaja Anu Tuuna-Väiskä
Kansliapalvelut ja rehtori: Jyskän koulun kanslia
Osoite: Vaajakoskentie 111, 40420 Jyskä

Tammirinteen keittiö, ruokapalveluvastaava
p. 040 5492045

Kouluterveydenhoitaja
puh. 014-336 5642, 040 702 5405
Tammirinteen koululla kerran kuukaudessa, viimeisenä perjantaina.


 

Kirjastoauto

Kirjastoauto käy koululla perjantaisin klo 9.45-10.30.

Oppilaat voivat lainata kirjoja omalla kortillaan ja huoltajan vastuulla.
Kirjastokortin saa kun huoltaja täyttää tarvittavan lomakkeen kirjastossa ( lomakkeen saa myös kirjastoautosta).
Sama kirjastokortti käy kaikkiin Keski-Kirjastojen kirjastoihin ja kirjastoautoihin.

Kirjastoautoon voi palauttaa myös kirjastosta lainattuja kirjoja ja kairjastoauton kirjoja voi palauttaa kirjastoon.



YHTEISTÄ INFOA EPUILLE JA TOPUILLE

LIIKUNTA

Loppukevät ULKOLIIKUNTAA *sisäliiksavaatteet kuitenkin koululla sateiden varalta

JOTTA KOULUTYÖ HELPOTTUISI...

JOTTA KOULUTYÖ HELPOTTUISI . . . Koululaisen välineet: Penaali, josta löytyvät - kynä, kumi, teroitin ja viivotin - puuvärit, sakset ja liimapuikko (näitä saat lainata kyllä koulustakin) Kotoa - on hyvä löytyä myös kynä, kumi ja viivotin (jos p...

LÄKSYT

Repussa lapsella on aina vain ne kirjat, vihot, paperit, joista tulee läksyä. Lapsi merkitsee yleensä itse läksynsä. Läksyn merkkinä on yleensä rasti tai ympyröinti. Lukuläksyt tehdään vain kotona, ei esim. läksykerhossa Jälkkärissä. Jälkkärin lä...

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko17

26 April 2021 Thursday
27 April 2021 Thursday
28 April 2021 Thursday
29 April 2021 Thursday
30 April 2021 Thursday
1 May 2021 Thursday
2 May 2021 Thursday

Viikko18

3 May 2021 Thursday
4 May 2021 Thursday
5 May 2021 Thursday
6 May 2021 Thursday
7 May 2021 Thursday
8 May 2021 Thursday
9 May 2021 Thursday

Viikko19

10 May 2021 Thursday
11 May 2021 Thursday
12 May 2021 Thursday
13 May 2021 Thursday
14 May 2021 Thursday
15 May 2021 Thursday
16 May 2021 Thursday

Viikko20

17 May 2021 Thursday
18 May 2021 Thursday
19 May 2021 Thursday
20 May 2021 Thursday
21 May 2021 Thursday
22 May 2021 Thursday
23 May 2021 Thursday

Viikko21

24 May 2021 Thursday
25 May 2021 Thursday
26 May 2021 Thursday
27 May 2021 Thursday
28 May 2021 Thursday
29 May 2021 Thursday
30 May 2021 Thursday

Viikko22

31 May 2021 Thursday
1 June 2021 Thursday
2 June 2021 Thursday
3 June 2021 Thursday
4 June 2021 Thursday
5 June 2021 Thursday
6 June 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä