Kylkkälän koulu

Tervetuloa meidän koulun sivuille!


Koulumme sijaitsee Isonkyrön Tervajoella valtatien varressa, Kyrönjoen läheisyydessä.
Koulun yhteydessä on myös päiväkoti Pikkutervakko ja pihapiirissä Kylkkälän kylätalo, jossa sijaitsee koulumme liikuntasali.

Lukuvuonna 2021-22 koulussamme työskentelevät eskarit, 1-2, 3-4 ja 5-6 -luokat, yhteensä 81 oppilasta.

Ajankohtaista

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko39

27 September 2021 Thursday
28 September 2021 Thursday
29 September 2021 Thursday
30 September 2021 Thursday
1 October 2021 Thursday
2 October 2021 Thursday
3 October 2021 Thursday

Viikko40

4 October 2021 Thursday
5 October 2021 Thursday
6 October 2021 Thursday
7 October 2021 Thursday
8 October 2021 Thursday
9 October 2021 Thursday
10 October 2021 Thursday

Viikko41

11 October 2021 Thursday
12 October 2021 Thursday
13 October 2021 Thursday
14 October 2021 Thursday
15 October 2021 Thursday
16 October 2021 Thursday
17 October 2021 Thursday

Viikko42

18 October 2021 Thursday
19 October 2021 Thursday
20 October 2021 Thursday
21 October 2021 Thursday
22 October 2021 Thursday
23 October 2021 Thursday
24 October 2021 Thursday

Viikko43

25 October 2021 Thursday
26 October 2021 Thursday
28 October 2021 Thursday
29 October 2021 Thursday
30 October 2021 Thursday
31 October 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Yhteystiedot

Kylkkälän koulu
Kylkkälänraitti 51
66440 Tervajoki
opettajanhuone p. 050 3415489

koulunjohtaja
Katri Lintula
katri.lintula(at)edu.isokyro.fi
p. 050 4175439

opettajien sähköpostiosoitteet
etunimi.sukunimi(at)edu.isokyro.fi

**************************
Johtava rehtori
Susanna Pietikäinen
p. 0500 560363
susanna.pietikainen(at)edu.isokyro.fi

Hallintosihteeri,
koulukuljetukset
Soili Kniivilä
p. 06 4701251, 050 3142350
soili.kniivila(at)isokyro.fi

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä