Kylkkälän koulu

Tervetuloa meidän koulun sivuille!

20171019_135207.jpg
20170928_134430.jpg20170928_134514.jpg
Koulumme sijaitsee Isonkyrön Tervajoella valtatien varressa. Koulun yhteydessä on myös päiväkoti Pikkutervakko ja Kylkkälän kylätalo.

Lukuvuonna 2019-20 koulussamme työskentelevät eskarit, 1-2, 3-4 ja 5-6 -luokat, yhteensä 84 oppilasta.

Ajankohtaista

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko23

1 June 2020 Thursday
2 June 2020 Thursday
3 June 2020 Thursday
4 June 2020 Thursday
5 June 2020 Thursday
6 June 2020 Thursday
7 June 2020 Thursday

Viikko24

8 June 2020 Thursday
9 June 2020 Thursday
10 June 2020 Thursday
11 June 2020 Thursday
12 June 2020 Thursday
13 June 2020 Thursday
14 June 2020 Thursday

Viikko25

15 June 2020 Thursday
16 June 2020 Thursday
17 June 2020 Thursday
18 June 2020 Thursday
19 June 2020 Thursday
20 June 2020 Thursday
21 June 2020 Thursday

Viikko26

22 June 2020 Thursday
23 June 2020 Thursday
24 June 2020 Thursday
25 June 2020 Thursday
26 June 2020 Thursday
27 June 2020 Thursday
28 June 2020 Thursday

Viikko27

29 June 2020 Thursday
30 June 2020 Thursday
1 July 2020 Thursday
2 July 2020 Thursday
3 July 2020 Thursday
4 July 2020 Thursday
5 July 2020 Thursday
Ilmoittautuminen

Yhteystiedot

Kylkkälän koulu
Kylkkälänraitti 51
66440 Tervajoki
opettajanhuone p. 050 3415489

koulunjohtaja
Katri Lintula
katri.lintula(at)edu.isokyro.fi
p. 050 4175439

opettajien sähköpostiosoitteet
etunimi.sukunimi(at)edu.isokyro.fi



**************************
Johtava rehtori
Susanna Pietikäinen
p. 0500 560363
susanna.pietikainen(at)edu.isokyro.fi

Hallintosihteeri,
koulukuljetukset
Soili Kniivilä
p. 06 4701251, 050 3142350
soili.kniivila(at)isokyro.fi

Kerhotoimintaa

Tiistaisin klo 14-15 Jumpsis- liikuntakerho 0-3 luokkalaisille. Kerhoa vetää Serina Hemminki.

Keskiviikkoisin klo 13-14 Kielikerho 0-2 luokkalaisille. Kerhoa ohjaa Johanna Buckman.

Keskiviikkoisin klo 14-16 Tarun virkkauskerho 2-6 luokkalaisille. Kerhoon voi tulla sitä mukaa, kun tunnit loppuvat. KERHO TAUOLLA!


HUOM! Kerhot eivät kokoonnu 18.3.-13.5. välisenä aikana.