Koulukuljetukset
Koulukuljetukset
Koulukuljetukset järjestetään lukuvuoden 2022-2023 aikana seuraavasti:
Joen eteläpuolen oppilaat tulevat aamulla kouluun bussilla (Linja 29M). Bussin aikataulu on ohessa.
Joen pohjoispuolen kuljetuksen piirissä olevat oppilaat tuodaan taksilla. Iltapäivisin koulukuljetukset hoidetaan taksilla. Aikataulut ja noutopisteet ilmoitetaan huoltajille ennen koulun alkua.
Joen eteläpuolen oppilaat tulevat aamulla kouluun bussilla (Linja 29M). Bussin aikataulu on ohessa.
Joen pohjoispuolen kuljetuksen piirissä olevat oppilaat tuodaan taksilla. Iltapäivisin koulukuljetukset hoidetaan taksilla. Aikataulut ja noutopisteet ilmoitetaan huoltajille ennen koulun alkua.
LINJA 29M | Ii - Maalismaa - Yli-Ii | ||||||||||||||||
29M: Ellala P - Valtarin koulu P - Iin virastotalo P - Haminan koulu E - Iin Työväentalo E - Timpurintie E - Iin terveyskeskus P - Tapio P - Ii Asemankylä E - Iin Aseman koulu E - Mökkiperä E - Paasonperä P - Raasakka E - Patosillan th E - Rajala E - Leskelä E - Jakkuranta P - Kuopionharju P - Hekkala E - Kaisto E (EP) - Päkkilä E - Kumpu E - Mäntyläntie E - Ojalantie P - Turtinen P - Aalto P - Autiontie P - Maalismaantie P - Niskala P - Manninen P - Naurua E - Hökkä P - Yli-Iin vanhainkoti P - Kiimingin th P - Halajärventie P - Leuvanjoen th P - Yli-Ii P |
|||||||||||||||||
Ii | Maalismaa | Yli-Ii | |||||||||||||||
(noin) | |||||||||||||||||
MA-PE | 6:50 | 7:05 | 7:30 | ||||||||||||||
8:15 | 8:30 | 8:55 | |||||||||||||||
13:20 | 13:35 | 14:00 | |||||||||||||||
15:00 | 15:15 | 15:40 | |||||||||||||||
LINJA 29 | Yli-Ii - Jakkukylä - Ii | ||||||||||||||||
29: Yli-Ii E - Leuvanjoen th E - Halajärventie E - Kiimingin th E - Pohjukkaoja E - Puolakka E - Keskikylä E - Kakko E - Kaiston koulu E - Kaisto E (PP) - Suvanto E - H Ylitalo E - Karjalankylä E - Ylitalo E - Alatalo E - Suoranpää E - Koivuranta E - Viitakangas E - Niskala th E - Juutinen E - Jakkukylä E - Mettovaaran puutarha P - Partanen P - Piste P - Pikkulaurila P - Pajarinperä P - Marion E - Tiri E - Yliranta E - Ylirannan koulu P - Pakanen E - Myllytörmä P - Paakkola E - ... 29: ... - Rautasilta P - Partanen P - Raasakan voimalaitos P - Tiiro - P - Junnila E - Pohjois-Iin koulu P - Virkkulan risteys E - Sarkkinen E - Koni th E - Haminan koulu P - Iin virastotalo E - Valtarin koulu E - Ellala E - Siikatie E 29T: ... - Ii Asemankylä P - Tapio E - Iin terveyskeskus E |
|||||||||||||||||
Yli-Ii | Jakkukylä | Ii | |||||||||||||||
(noin) | |||||||||||||||||
MA-PE | 6:35 | 6:50 | 7:10 | T | |||||||||||||
7:30 | 7:50 | 8:15 | |||||||||||||||
8:55 | 9:15 | 9:40 | |||||||||||||||
14:00 | 14:20 | 14:45 | |||||||||||||||
15:40 | 16:00 | 16:25 | |||||||||||||||
T= päätepysäkki Iin terveyskeskus E | |||||||||||||||||
Ajetaan vain koulupäivinä | |||||||||||||||||