Katso ohjeet
Katso ohje kokeesta. Voit myös lukea saman ohjeen alta.

Jos sinulla on kysyttävää, laita sähköpostia: anna.rinnemaa@tyk.fi tai soita puhelinnumeroon 0400 917 592 voit myös soittaa tai laittaa tekstiviestin. Muista laittaa kaikkiin viesteihin oma koko nimi ja kurssin numero (s24).

Kurssi s24 koe
- Koe on keskiviikkona 1.4. Koe alkaa kello 15.15. ja loppuu kello 17.00.
- Ole valmiina niin, että voit tehdä kokeen rauhassa.
Sinulla pitää olla puhelin tai tietokone, koska koe tehdään kurssin pedanet-sivulla. Ope lähettää kokeen linkin tekstiviestillä. - Sinulla pitää olla myös kynä ja paperia, että voit kirjoittaa.
- Vastaa kokeen kysymyksiin rauhassa.
- Kirjoita ensin sinun oma nimi lomakkeeseen.
- Katso, että olet vastannut kaikkiin kysymyksiin! Lopuksi laita ruutuihin numerot 3 ja 3 ja paina tallenna. Älä tee lomaketta monta kertaa.
- Kirjoita vastaukset kirjoitustehtävään paperille. Ota paperista valokuva (kirjoita paperiin oma nimi) ja lähetä se opettajalle sähköpostiin: rinnemaa@tyk.fi
- Koe tehdään ITSE! Älä käytä kurssimateriaalia, kun teet koetta.
Mitä pitää tehdä ennen koetta?
- Katso, että olet palauttanut kurssin tehtävät opettajalle (tuntitehtävät ja mainostehtävä).
- Opiskele kurssin asiat materiaalista. Voit myös katsoa kaikki kurssin ohjevideot tästä linkistä:
- Mieti, mitä mediaa sinä olet käyttänyt nyt kotona kotiopiskelun aikana: oletko katsonut televisiota? Oletko kuunnellut radiota? Oletko lukenut mainoksia? Oletko lukenut internetiä? Oletko käyttänyt sosiaalista mediaa? Mitä ohjelmia olet katsonut, mitä sivuja olet lukenut?
Jos sinulla on kysyttävää, laita sähköpostia: anna.rinnemaa@tyk.fi tai soita puhelinnumeroon 0400 917 592 voit myös soittaa tai laittaa tekstiviestin. Muista laittaa kaikkiin viesteihin oma koko nimi ja kurssin numero (s24).