5.D Emilia Suhonen

Tervetuloa 5D-luokan sivuille!

Luokanopettaja: Emilia Suhonen
Luokkapuhelin: 044 486 0767

Yhteydenotot ensisijaisesti Wilman kautta. Sairauspoissaolot voi laittaa tekstiviestillä.

Yhteystiedot: etunimi.sukunimi@ylojarvi.fi

Luokan muut opettajat:
EN Tuomo Nevanperä
KS ja UE Marja Yli-Tepsa
MU Seni Vidgren
SA Pekka Nuppola
ES Aino McLean
Erityisopettaja Iita Juntunen
Koulunkäynninohjaajat Sari Kiviniemi ja Tiina Mäkelä

AJANKOHTAISTA

Metsäkylän yleisurheilukisat ti 27.8.
___________________________________________________

Koulukuvaus ti-to 10.-12.9.
___________________________________________________

Koulujen väliset yleisurheilukisat to 12.9.
___________________________________________________

Vanhempainilta ti 19.9. klo 17.30-20.00

LUKUJÄRJESTYS 2019-2020

Klo MAANANTAI TIISTAI KESKIVIIKKO TORSTAI PERJANTAI
8.10 - 9.00 Käsityö Valinnainen*

Matikka 
(B-ryhmä)
  Espanja /
Saksa
9.00 - 9.45 X Valinnainen*

Äidinkieli
(B-ryhmä)
(Tukiopetus)** X
10.15 - Uskonto Matikka  X  X

X
- 12.00 Englanti Äidinkieli Äidinkieli Englanti

Matikka
12.30 - 13.15 Matikka Liikunta Liikunta Äidinkieli

Kuvis
13.15 - 14.00 Musiikki X Liikunta Äidinkieli
(A-ryhmä)
Kuvis
14.00 - 14.30   Espanja /
Saksa
Matikka 
(A-ryhmä)
   

*Valinnaista ainetta on parittomina viikkoina., koulu alkaa joko 8.10 tai 10.10.
**Tukiopetusta järjestetään tarvittaessa.

Ruokailuajat (muutokset mahdollisia):
MA klo 10.55
TI klo 11.10
KE klo 11.05
TO klo 10.50
PE klo 10.50

RYHMÄJAOT 5D

A-ryhmä: Elias, Hilla, Joona, Helmi, Neea, Kaisa, Roni, Siina, Luka

B-ryhmä: Mico, Tara, Amanda, Nea, Vili, Milla, Tuukka, Aatu, Veeti

VALINNAISAINEIDEN RYHMÄJAOT

Syksyn valinnaiset      
Maiju Kinnunen Emilia Suhonen Niko Virtanen Marianne Räty
Tekstiilityöpaja (KS) Palloilukurssi (LI) Robotiikka ja koodaus (KS) Makuja maailmalta (KO)
Helmi
Kaisa
Tara
Amanda
Nea
Milla
Mico
Elias
Neea
Vili
Roni
Siina
Luka
Joona
Tuukka
Aatu
Veeti
Hilla



Kevään valinnaiset      
Emilia Suhonen Niko Virtanen Maiju Kinnunen Marianne Räty
Teknisen työn paja (KS) Liikkuva luokka (LI) Kaikki kuvaa (KU) Makuja maailmalta (KO)
Hilla
Roni
Tuukka
Aatu
Mico
Joona
Neea
Vili
Siina
Luka
Elias
Kaisa
Tara
Amanda
Nea
Milla
Veeti
Helmi