3.D Mirella Hirvikoski

Tervetuloa 3D-luokan sivuille!

Luokanopettaja: Mirella Hirvikoski

Viestit ensisijaisesti Wilman kautta
Työpuhelin: 044 4860777

3D-luokkaa opettavat opettajat:
  • erityisopettaja: Susanna Heikkilä
  • musiikki: Heli Laine
  • käsityö tn: Ville Kalliokoski
  • englanti: Tuomo Nevanperä
  • ohjaajat: Anniina Kauko ja Niina Seppä

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 48

29 November 2021 Thursday
30 November 2021 Thursday
1 December 2021 Thursday
2 December 2021 Thursday
3 December 2021 Thursday
4 December 2021 Thursday
5 December 2021 Thursday

Viikko 49

6 December 2021 Thursday
7 December 2021 Thursday
8 December 2021 Thursday
9 December 2021 Thursday
10 December 2021 Thursday
11 December 2021 Thursday
12 December 2021 Thursday

Viikko 50

13 December 2021 Thursday
14 December 2021 Thursday
15 December 2021 Thursday
16 December 2021 Thursday
17 December 2021 Thursday
18 December 2021 Thursday
19 December 2021 Thursday

Viikko 51

20 December 2021 Thursday
21 December 2021 Thursday
22 December 2021 Thursday
23 December 2021 Thursday
24 December 2021 Thursday
25 December 2021 Thursday
26 December 2021 Thursday

Viikko 52

27 December 2021 Thursday
28 December 2021 Thursday
29 December 2021 Thursday
30 December 2021 Thursday
31 December 2021 Thursday
1 January 2022 Thursday
2 January 2022 Thursday
Ilmoittautuminen

Hyvä käyttäytyminen ruokailussa

Luokan kanssa yhdessä laaditut säännöt ruokailuun ja sinne lähtemiseen:

  • Pestään kädet reippaasti, mutta rauhallisesti.
  • Käytävillä olevia vessojen ovia ei paiskota tai potkita.
  • Siirrytään rauhallisesti jonoihin.
  • Kuljetaan nätisti jonoissa kohti ruokalaa.
  • Ruokaa otetaan ilman hälyä.
  • Maistetaan kaikkea, edes vähän, vaikka ei olisikaan lempiruokaa.
  • Otetaan salaattia.
  • Otetaan ruokaa sen verran, että sen jaksaa syödä.
  • Muistetaan juoda lasillinen vettä tai maitoa.
  • --> Näin aivotkin toimivat paremmin!
  • Pöydissä ei huudeta, vaan keskustellaan rauhallisesti.
  • Jos hakee lisää ruokaa tai näkkäriä, syödään sitä vasta pöydässä.
  • Lähdetään luokkaan yhdessä tai opettajan luvalla.

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä