Tervetuloa KSLo:n sivuille!

Suomen Luokanopettajat ry:n vuosikokous

Suomen Luokanopettajat ry:n vuosikokous pidettiin Turussa 19.-20.3. KSLO:ta kokouksessa edustivat Elina Karjalainen, Reetta Pulli ja Maisa Tuhkanen.

Kokouksessa valittiin uusi hallitus vuosille 2016-2018. Elina ja Reetta valittiin hallituksen varsinaisiksi jäseniksi ja Maisa varalle. Liitolle valittiin myös uusi puheenjohtaja, kun Matti Sippola jätti pestin oltuaan liiton johdossa 10 vuotta. Uudeksi puheenjohtajaksi valittiin Marko Jokinen VaLo ry:stä.

Tapahtumia

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

28 October 2019 Thursday
29 October 2019 Thursday
30 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

4 November 2019 Thursday
5 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
7 November 2019 Thursday
8 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
12 November 2019 Thursday
13 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
26 November 2019 Thursday
27 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen
  • Yksi tai useampi ulkoinen kalenteri ei vastannut. Yritä uudelleen myöhemmin tai ota yhteyttä sivun ylläpitäjään.

Luokanopettaja, kuuluthan Sinäkin Suomen Luokanopettajiin?

Keski-Suomen Luokanopettajat ry on Suomen Luokanopettajat ry:n piiriyhdistys, joka keskittyy jäsentensä palkkauksen, työolosuhteiden ja ammatillisen kehittymisen edistämiseen yhteistyössä Opetusalan Ammattijärjestön OAJ:n kanssa.
Piirimme toimii aktiivisesti järjestäen erilaisia virkistys- ja koulutustapahtumia.

Tiesitkö, että Suomen Luokanopettajat ry:n jäsenmäärällä on suora yhteys OAJ:n päätöksentekoon? Mitä enemmän Suomen Luokanopettajat ry:llä on jäseniä, sitä enemmän mm. OAJ:n pedagogiseen toimikuntaan pääsee luokanopettajia valvomaan koulutuspoliittisia etujamme. Suomen Luokanopettajat vaikuttaa OAJ:n valtuustossa luokanopettajavaltuutettujen välityksellä kaikkiin keskeisiin edunvalvonnan asioihin.
Kun liityt Suomen Luokanopettajiin, annat OAJ:ssa vaikuttaville luokanopettajille tukesi ja äänesi.

Keski-Suomen Luokanopettajat ry:n hallituksesta Suomen Luokanopettajat ry:n hallituksessa ovat Elina Karjalainen ja Johanna Pietilä sekä varalla Iina Kaulio.

Sinäkin voit vaikuttaa - Liity Suomen Luokanopettajat ry:seen!