Iltapäiväkerho

Yleistä iltapäiväkerhosta

Vetelin kunta järjestää iltapäiväkerho toimintaa Vetelin keskuskoululla lukuvuonna 2019-2020.  Iltapäiväkerhon tavoitteena on kehittää lasten sosiaalisia- ja yhteistyötaitoja, edistää lasten päivittäistä liikkumista ulkoilun ja erilaisten leikkien kautta, sekä panostaa aikuisten läsnäoloon ja turvalliseen toimintaympäristöön. Kerho tarjoaa paikan missä lapset voivat viettää aikaa kavereiden, sekä aikuisten ohjaajien kanssa ja siten vähentää lasten yksin viettämiä iltapäiviä. Koulunkäynninohjauksen ja ap/ip-toiminnan koordinaattori Elina Huusko 040 6623 497

Puhelinumero aamu-ja iltapäiväkerhoon on: 050-5790159

Tiitiäisten säännöt

Syömme välipalan rauhassa omalla paikalla

Liikumme sisätiloissa kävellen

Emme poistu ilttis tiloista ilman ohjaajan lupaa

Annamme työrauhan muille lapsille ja henkilökunnalle

Siivoamme paikat leikkimisen/askartelun jälkeen

Muistamme kohteliaat ja hyvät tavat

Noudatamme aikuisten ohjeita

 

Ilttiksen aikataulu

 

klo 12.50 ilttis alkaa pihalla

klo 13.05 menemme välipalalle

  1. klo 13.45 satu-/lepohetki

n.klo 14.10 vapaata leikkiä/läksyjen tekoa

n.klo 15.30 menemme pihalle

klo 16.30 Ilttis loppuu




Tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko49

30 November 2020 Thursday
1 December 2020 Thursday
2 December 2020 Thursday
3 December 2020 Thursday
4 December 2020 Thursday
5 December 2020 Thursday
6 December 2020 Thursday

Viikko50

7 December 2020 Thursday
8 December 2020 Thursday
9 December 2020 Thursday
10 December 2020 Thursday
11 December 2020 Thursday
12 December 2020 Thursday
13 December 2020 Thursday

Viikko51

14 December 2020 Thursday
15 December 2020 Thursday
16 December 2020 Thursday
17 December 2020 Thursday
18 December 2020 Thursday
19 December 2020 Thursday
20 December 2020 Thursday

Viikko52

21 December 2020 Thursday
22 December 2020 Thursday
23 December 2020 Thursday
24 December 2020 Thursday
25 December 2020 Thursday
26 December 2020 Thursday
27 December 2020 Thursday

Viikko53

28 December 2020 Thursday
29 December 2020 Thursday
30 December 2020 Thursday
31 December 2020 Thursday
1 January 2021 Thursday
2 January 2021 Thursday
3 January 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä