Henkilökunta

Henkilökunta

Wilma on hyvä keino pitää yhteyttä kodin ja koulun välillä.
Sähköpostiosoitteemme: etunimi.sukunimi(a)varkaus.fi

Aho Ulla, erityisopetus
Auvinen Marjut, erityisopetus
Auvinen Riitta, koulunkäynninohjaaja
Asikainen Sanna, kotitalous, terveystieto (virkavapaa 2018/19)
Eskelinen Senja, matematiikka, fysiikka, kemia
Frilander Airi, tekstiilityö
Frilander Kirsi, erityisopetus
Haaranen Markku, matematiikka, fysiikka, kemia
Haimakainen Sari, englanti, ruotsi
Hassinen-Laffite Sirkka-Liisa, ranska
Heikkinen Helena, erityisopetus
Heikkinen Paula, äidinkieli
Heikkinen Pirkko, kotitalous
Heikkinen Tarja, koulunkäynninohjaaja
Hiltunen Elvi, matematiikka, fysiikka, kemia
Hiltunen Risto, kuvataide, valokuvaus
Hopia Päivi, äidinkieli ja kirjallisuus
Huovinen Minna, liikunta
Huovinen Tommi, liikunta
Hytönen Juha, uskonto, historia ja yhteiskuntaoppi
Hyvärinen Anne-Mari, tekstiilityö, matematiikka
Häkkinen Anne, kotitalous, matematiikka
Hänninen Jaana, kasvatusohjaaja
Ikonen Mari, englanti, venäjä
Immonen Virpi, erityisopetus
Iskari Sami, tekninen työ
Jonninen Annika, ortodoksinen uskonto
Jyrkkänen Maarit, koulunkäynninohjaaja
Järnström Sini, luokanopettaja
Kairisvuo Jarkko, matematiikka, fysiikka, kemia
Karhu Mari, luokanopettaja, musiikki
Karvonen Eija, koulunkäynninohjaaja
Kauhanen Maarit, koulunkäynninohjaaja
Kauppi Teija, luokanopettaja
Keppo Mika, matematiikka, fysiikka, kemia
Keskitalo Anna, erityisopetus
Kiema Annika, koulunkäynninohjaaja
Kinnunen Jari, matematiikka, kemia, fysiikka, tietotekniikka
Kinnunen Seija, äidinkieli ja kirjallisuus, ilmaisutaito
Koikkalainen Miia, lastentarhanopettaja, esiopetus
Kontio Sirkku, erityisopetus
Korhonen Tatu, luokanopettaja, musiikki
Kostamo Heli, äidinkieli ja kirjallisuus
Kosunen Marketta, luokanopettaja, musiikki
Kutvonen Eki, luokanopettaja
Kuismin Marko, koulunkäynninohjaaja
Kuvaja Elina, luokanopettaja
Laamanen Noora, erityisopetus
Laapas Mikko, historia ja yhteiskuntaoppi, elämänkatsomustieto
Laitinen Heli, lastentarhanopettaja, esiopetus
Laitinen Soile, koulunkäynninohjaaja
Leppänen Minna, koulunkäynninohjaaja
Liukko Johanna, musiikki
Luhtaniemi Lotta, biologia, maantieto, terveystieto
Lumpo-Räsänen Lotta, luokanopettaja
Lyytikäinen Suvi, kotitalous, terveystieto
Makkonen Väinö, liikunta, samanaikaisopetus
Mark Raila, kotitalous, terveystieto
Matilainen Wilma, luokanopettaja
Miettinen Irma, koulunkäynninohjaaja
Mustonen Ilona, äidinkieli ja kirjallisuus
Mustonen Teemu, apulaisrehtori
Nykänen Aino, erityisopetus (virkavapaa 2018/19)
Nykänen Kirsi, matematiikka, tietotekniikka
Nyyssönen Virpi, koulunkäynninohjaaja
Oksiala Leea, uskonto, historia ja yhteiskuntaoppi
Paasonen Johanna, luokanopettaja
Pakarinen Päivi, koulunkäynninohjaaja
Paroinen Tiina, oppilaanohjaus
Partanen Mari, matematiikka, fysiikka, kemia
Pihanurmi Sirje, koulunkäynninohjaaja
Pitkänen Susanna, suomi toisena kielenä -opetus
Pulliainen Mira, erityisopetus
Pöllänen Annukka, luokanopettaja
Pöllänen Minna, lastenhoitaja
Pöntinen Marja-Leena, biologia, maantieto, terveystieto
Riikonen Anna-Mari, luokanopettaja, erityisopetus
Roininen Joni, ruotsi, englanti
Räisänen Emmi, erityisopetus
Räsänen Soile, koulusihteeri
Rönkkö Johanna, liikunta
Salonen Taru, ruotsi
Sarkkinen Mika, liikunta
Silmäri Santtu, matematiikka, fysiikka, kemia (virkavapaa 2018/19)
Sirviä Mauno-Pekka, matematiikka, fysiikka
Suomalainen Piia, englanti (virkavapaa 2018/19)
Surkka Merja, biologia, maantieto
Sutinen Sari, koulunkäynninohjaaja
Tarvainen Tommi, erityisopetus
Teittinen Mari, biologia, maantieto, terveystieto
Tervonen Paavo, rehtori
Tyrväinen Kari, erityisopetus
Ushakova Irina, englanti, venäjä
Vainikka Emilia, luokanopettaja
Valtonen Jussi, tekninen työ
Vepsä Sini, oppilaanohjaus
Vesterinen Hanna, koulunkäynninohjaaja
Virkkunen Anu, englanti, saksa, italia
Virtanen Jouni, uskonto, äidinkieli, historia
Vitikainen Tiia, luokanopettaja
Voutilainen Nina, koulusihteeri
Väisänen Ari-Pekka, englanti
Ylisirniö Matti, englanti, ruotsi