Tarvaalan koulu

Ajankohtaista


Ruokalistat ajalle 14.11. - 21.12.2022

RUOKALISTAT AJALLE 14.11. - 21.12.2022
Ruokalista ajalle 14.11. - 18.11. (viikko 46)
MAANANTAI
Kalakeitto, leikkele, hedelmäpala, ruispala.
TIISTAI
Kalkkunakastike, perunat/lisäkekaura, mustaherukkahillo, salaattisekoitus-kurkku-mandariini.
KESKIVIIKKO
Jauhelihaperunasoselaatikko, papu-porkkana, tomaatti-sipuli, raejuusto.
TORSTAI
Uunimakkara, perunasose, sinappi, CloeSlaw-salaatti.
PERJANTAI
Riisipuuro, mansikkakiisseli, kinkku-pastasalaatti.
Ruokalista ajalle 21.11. - 25.11. (viikko 47)
MAANANTAI
Nakkikastike, perunat, kaali-kurkku-grillisalaatti.
TIISTAI
Nyhtöpossulasagne, jäävuori-porkkana-maissi. 
KESKIVIIKKO
Broilerikeitto, juusto, kurkkuduo.
TORSTAI
Lihapyörykät, ruskea kastike, perunasose, porkkanaraaste, grillisalaatti.
PERJANTAI
Tonnikala- tai lohikiuaus, vihannesmix, jäävuori-tomaatti-kurkku.
Ruokalista ajalle 28.11. - 2.12. (viikko 48)

MAANANTAI
Jauhelihakastike, perunat, porkkana, kaali-ananas-provence.
TIISTAI
Mannapuuro, kuningatarkiisseli, tonnikalasalaatti.
KESKIVIIKKO
Jauhelihamakaronilaatikko, ketsuppi, porkkanaraaste.
TORSTAI
Broilerinuggetit, currykastike, perunat, jäävuori-persikka-herne.
PERJANTAI
Kalakeitto, leikkele, jääsalaatti, tuoremehu, sekaleipä.
Ruokalista ajalle 5.12 - 9.12. (viikko 49)

MAANANTAI
VAPAAPÄIVÄ
TIISTAI
ITSENÄISYYSPÄIVÄ
KESKIVIIKKO
Kalapuikot, kermaviilikastike, perunasose, kaali-herne-meloni.
TORSTAI
Italialainen jauhelihakastike, perunat/spagetti, ketsuppi, kiinankaali-kaali-kurpitsa.
PERJANTAI

Kebablaatikko, salaattisekoitus-kurkku-punasipuli.
Ruokalista ajalle 12.12. - 16.12. ( viikko 50)

MAANANTAI
Makkara- kasvispata tai lihakeitto, juusto, paprika.
TIISTAI
Annoskala, sekavihannes, perunasose, punajuurisalaatti.
KESKIVIIKKO
Pinaattiletut / maksalaatikko, juuressose, puolukkahillo, jäävuori-cantaloupe.
TORSTAI
Ohrasuurimopuuro, mehukeitto, kasvismakaronisalaatti.
PERJANTAI
Broileripastavuoka tai broilerikiusaus, mustaherukkahillo, kiinankaali-paprikamix.
Ruokalista ajalle 19.12. - 21.12. (Viikko 51)

MAANANTAI
Palvisuikalekastike, perunat/pasta, värikäs porkkanasekoitus, jäävuori-persikka-purjo.
TIISTAI
Broilerpihvit, kermaperunat, marinoitu kaalisalaatti, ananaspala.
KESKIVIIKKO
Ei ruokailua.

HYVÄÄ RUOKAHALUA!


Koulujen työajat Saarijärvellä lukuvuonna 2022-2023

SAARIJÄRVEN KOULUJEN TYÖ- JA LOMA-AJAT LUKUVUONNA 2022-2023

Syyslukukausi alkaa KESKIVIIKKONA 10.8.2022

Syysloma 17.10. – 23.10.2022 (viikko 42)

Itsenäisyyspäivä tiistai 6.12.

Syyslukukausi päättyy KESKIVIIKKONA 21.12.2022

Joululoma 22.12.2022 – 8.1.2023

Loppiainen perjantai 6.1.

Kevätlukukausi alkaa MAANANTAINA 9.1.2023

Talviloma 27.2. – 5.3.2022 (viikko 9)

Pääsiäisloma 7.- 10.4.

Vappu maanantai 1.5.

Helatorstai 18.5.

Kevätlukukausi päättyy LAUANTAINA 3.6.2022

Tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 44

31 October 2022 Thursday
1 November 2022 Thursday
2 November 2022 Thursday
3 November 2022 Thursday
4 November 2022 Thursday
5 November 2022 Thursday
6 November 2022 Thursday

Viikko 45

7 November 2022 Thursday
8 November 2022 Thursday
9 November 2022 Thursday
10 November 2022 Thursday
11 November 2022 Thursday
12 November 2022 Thursday
13 November 2022 Thursday

Viikko 46

14 November 2022 Thursday
15 November 2022 Thursday
16 November 2022 Thursday
17 November 2022 Thursday
18 November 2022 Thursday
19 November 2022 Thursday
20 November 2022 Thursday

Viikko 47

21 November 2022 Thursday
22 November 2022 Thursday
23 November 2022 Thursday
24 November 2022 Thursday
25 November 2022 Thursday
26 November 2022 Thursday
27 November 2022 Thursday

Viikko 48

28 November 2022 Thursday
29 November 2022 Thursday
30 November 2022 Thursday
1 December 2022 Thursday
2 December 2022 Thursday
3 December 2022 Thursday
4 December 2022 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä