Toukovuoren päiväkoti

Tervetuloa Toukovuoren päiväkotiin

Toukovuoren päiväkoti on kaksikielinen ympärivuorokautinen päiväkoti sairaalan lähellä uudella Toukovuoren asuinalueella. Toukovuoren päiväkoti tarjoaa varhaiskasvatusta 1-6-vuotiaille lapsille, joiden vanhemmat ovat vuorotyössä. Päiväkodissa on kolme sisäänkäyntiä, alakerrassa on ruotsinkielinen ryhmä Korallen ja suomenkielinen ryhmä Koralli ja yläkerrassa ryhmät Merihelmi ja Kaisla. Kaikki ryhmät ovat sisarusryhmiä ja toiminta perustuu pienryhmätoimintaan.

Majbergets daghem är ett tvåspråkigt 24-timmars daghem nära sjukhuset i det nya bostadsområdet Majberg. Daghemmet erbjuder småbarnspedagogik för barn i åldern 1-6 år vars föräldrar är i skiftesarbete. I daghemmet finns tre ingångar, i nedre våningen finns den svenskspråkiga gruppen Korallen och finskspråkiga Koralli. På övre våningen finns grupperna Merihelmi och Kaisla. Alla grupper är syskongrupper och aktiviteterna baseras på smågruppsverksamhet.

Ryhmien puhelinnumerot/ Telefonnummer till grupperna

Koralli/Korallen 040 482 2207
Kaisla  040 744 1497
Merihelmi 040 482 2209

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko23

2 June 2020 Thursday
3 June 2020 Thursday
4 June 2020 Thursday
5 June 2020 Thursday
6 June 2020 Thursday
7 June 2020 Thursday

Viikko24

8 June 2020 Thursday
9 June 2020 Thursday
10 June 2020 Thursday
11 June 2020 Thursday
12 June 2020 Thursday
13 June 2020 Thursday
14 June 2020 Thursday

Viikko25

15 June 2020 Thursday
16 June 2020 Thursday
17 June 2020 Thursday
18 June 2020 Thursday
19 June 2020 Thursday
20 June 2020 Thursday
21 June 2020 Thursday

Viikko26

22 June 2020 Thursday
23 June 2020 Thursday
24 June 2020 Thursday
25 June 2020 Thursday
26 June 2020 Thursday
27 June 2020 Thursday
28 June 2020 Thursday

Viikko27

29 June 2020 Thursday
30 June 2020 Thursday
1 July 2020 Thursday
2 July 2020 Thursday
3 July 2020 Thursday
4 July 2020 Thursday
5 July 2020 Thursday
Ilmoittautuminen