Sidensvansarna

Gruppen

I gruppen jobbar Jessica, Basti, Sussi och Mia. Gruppen består av 20 förskolebarn. 
 
Sidensvansarnas tel.nr 040 3559043, ni kan ringa eller skicka meddelande

Dejourtelefon fr.o.m. kl.15.30 är 040 4891969 (Pörriäiset)

Vår e-post adress är: omenatarha.sidensvansarna@porvoo.fi

Info

Sidensvansarnas info till föräldrarna (hösten 2020)

På grund av den rådande situationen kommer vi denna höst inte att ordna föräldramöte. Här har vi samlat några viktiga punkter som vi önskar att ni beaktar

 

  • Barnen bör ha namnmärkta kläder. Kolla också att ert barn har reservkläder, regnkläder, stövlar och inneskor.
  • Porten på gården öppnas enbart av vuxna
  • Då ni hämtar ert barn på eftermiddagen överförs ansvaret på föräldrarna dvs ta barnet med in för att returnera västen eller hämta sakerna.
  • Meddela alltid via sms eller på Daisy om ert barn är borta eller om det blir förändringar i barnets vårdtider
  • Meddela alltid om någon annan vuxen hämtar barnet från dagis/förskolan
  • Sidensvansarnas telefonnummer är 040 - 3559043. Efter kl. 16.00 dejourerar telefonnummer 040 – 4891969 (Pörriäiset)
  • All viktig info om verksamheten finns på vår Pedanet – sida
  • Viktiga coronadirektiv: föräldrar får inte komma in i gruppen, barnens teckningar och pyssel får tas hem på fredagar, bara friska barn till dagis/förskolan
  • Kolla på Daisy: att ni har fyllt i vårdtiderna två veckor i förväg, att barnets uppgifter är uppdaterade (dieter, lov för fotografering), att där finns reservsökarens namn och telefonnummer

Kontakta gärna oss om det är något ni funderar över.

Med vänliga hälsningar Personalen i Sidensvansarna

 

Verksamhetskalender

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 52

27 December 2021 Thursday
28 December 2021 Thursday
29 December 2021 Thursday
30 December 2021 Thursday
31 December 2021 Thursday
1 January 2022 Thursday
2 January 2022 Thursday

Viikko 1

3 January 2022 Thursday
4 January 2022 Thursday
5 January 2022 Thursday
6 January 2022 Thursday
7 January 2022 Thursday
8 January 2022 Thursday
9 January 2022 Thursday

Viikko 2

10 January 2022 Thursday
11 January 2022 Thursday
12 January 2022 Thursday
13 January 2022 Thursday
14 January 2022 Thursday
15 January 2022 Thursday
16 January 2022 Thursday

Viikko 3

17 January 2022 Thursday
18 January 2022 Thursday
19 January 2022 Thursday
20 January 2022 Thursday
21 January 2022 Thursday
22 January 2022 Thursday
23 January 2022 Thursday

Viikko 4

24 January 2022 Thursday
25 January 2022 Thursday
26 January 2022 Thursday
27 January 2022 Thursday
28 January 2022 Thursday
29 January 2022 Thursday
30 January 2022 Thursday

Viikko 5

31 January 2022 Thursday
1 February 2022 Thursday
2 February 2022 Thursday
3 February 2022 Thursday
4 February 2022 Thursday
5 February 2022 Thursday
6 February 2022 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä