Körsbärsdalen, 1-3 åringar

Kalender

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 48

29 November 2021 Thursday
30 November 2021 Thursday
1 December 2021 Thursday
2 December 2021 Thursday
3 December 2021 Thursday
4 December 2021 Thursday
5 December 2021 Thursday

Viikko 49

6 December 2021 Thursday
7 December 2021 Thursday
8 December 2021 Thursday
9 December 2021 Thursday
10 December 2021 Thursday
11 December 2021 Thursday
12 December 2021 Thursday

Viikko 50

13 December 2021 Thursday
14 December 2021 Thursday
15 December 2021 Thursday
16 December 2021 Thursday
17 December 2021 Thursday
18 December 2021 Thursday
19 December 2021 Thursday

Viikko 51

20 December 2021 Thursday
21 December 2021 Thursday
22 December 2021 Thursday
23 December 2021 Thursday
24 December 2021 Thursday
25 December 2021 Thursday
26 December 2021 Thursday

Viikko 52

27 December 2021 Thursday
28 December 2021 Thursday
29 December 2021 Thursday
30 December 2021 Thursday
31 December 2021 Thursday
1 January 2022 Thursday
2 January 2022 Thursday
Ilmoittautuminen

Julfest 11.12.2020

Under de rådande omständigheterna är vi tvugna att slopa den traditionella julfesten tillsammans med barnen och deras vårdnadshavare. I stället kommer vi att hålla en egen julfest fredagen den 11.12 med barnen i gruppen. Vi kommer att göra det julmysigt, sjunga och dansa ringlekar. Barnen får klä upp sig om de vill. Tomteluvan får också vara med för att skapa extra julstämning :) 

Med vänlig hälsning, 

Josse & Marianne

Lillajulsprogram Fre 27.11!

På Fredagen den 27.11 firar vi lillajul i gruppen med sång och dans! Barnen får klä upp sig om de vill. 

Med vänlig hälsning, 

Marianne och Josefin

Välkomna till Körsbärsdalen!

Ett nytt verksamhetsår kör igång och vi i körsbärsdalen vill välkomna alla barn tillbaka efter sommaren. De närmaste veckorna kommer vi att satsa på att bekanta oss med varandra. Vi har både nya barn och en ny vuxen, Josefin, i gruppen.

Vi kommer att uppdatera "hänt i veckan" här på pedanet varje/varannan vecka. I kalendern nedan är det lätt att följa med viktiga datum och händelser, t.ex. då dagiset stänger tidigare och när vi går till skogen.

Eftersom detta är ett annorlunda år p.g.a. corona år vidtar vi följande försiktighetsåtgärder:

- Endast barn och personal får vistas i grupputrymmet
- Personalen i körsbärsdalen tvättar barnens händer när de kommer till dagis.
- Personalen taggar in och ut barnen på förmiddagen och eftermiddagen.
- Vi rekommenderar att barnen inte har flera än ett mjukisdjur med sig som får "bo" på dagiset. Vi undviker att barnens grejer åker fram och tillbaka mellan hem och dagis.

OBS!!

Den 8.9.2020 stänger daghemmet kl.16 p.g.a. personalens kvällsmöte.

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä