Vanhempainyhdistys

Vanhempainyhdistyksen toiminta



Kiinnostaako sinua lapsesi kouluympäristö ja toimiminen sen hyväksi?
Tule mukaan koulun vanhempaintoimintaan. Vanhempainyhdistyksen tarkoituksena ja tavoitteena on mm.
• edistää oppilaiden vanhempien / huoltajien ja koulun välistä yhteistoimintaa
• tukea koteja ja koulua niiden pyrkimyksessä luoda lapsille hyvä oppimis- ja kasvuympäristö sekä edistää heidän tasapainoista ja monipuolista kehitystään
• tuoda esille vanhempien / huoltajien kannanottoja koulua ja kasvatusta koskevissa kysymyksissä

Lisätietoja asiasta saa yhdistyksen varapuheenjohtajalta Johanna Peltokankaalta puh: 040-507 2900 tai peltokangasjohanna@gmail.com

Kutsumme sinut, hyvä vanhempi,
mukaan ideoimaan ja toteuttamaan toimintaa
lastemme hyvinvoinnin edistämiseksi!

Kokousajankohdat ilmoitetaan näillä sivuilla, Wilmassa ja facebookissa.

Vanhempainyhdistyksen hallitus

Porvoon Kevätkummun koulun vanhempainyhdistys ry:n hallitus

Hanna Pihlman, PJ
Johanna Peltokangas, vpj
Jaana Haapoja, sihteeri
Sari Äijö, rahastonhoitaja
Liisa Törmä
Katja Laitinen
Liisa Odiah
Satu Immilä-Aslan
Eija Tauriainen
Johanna Varpio

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko13

29 March 2021 Thursday
30 March 2021 Thursday
31 March 2021 Thursday
1 April 2021 Thursday
2 April 2021 Thursday
3 April 2021 Thursday
4 April 2021 Thursday

Viikko14

5 April 2021 Thursday
6 April 2021 Thursday
7 April 2021 Thursday
8 April 2021 Thursday
9 April 2021 Thursday
10 April 2021 Thursday
11 April 2021 Thursday

Viikko15

12 April 2021 Thursday
13 April 2021 Thursday
14 April 2021 Thursday
15 April 2021 Thursday
16 April 2021 Thursday
17 April 2021 Thursday
18 April 2021 Thursday

Viikko16

19 April 2021 Thursday
20 April 2021 Thursday
21 April 2021 Thursday
22 April 2021 Thursday
23 April 2021 Thursday
24 April 2021 Thursday
25 April 2021 Thursday

Viikko17

26 April 2021 Thursday
27 April 2021 Thursday
28 April 2021 Thursday
29 April 2021 Thursday
30 April 2021 Thursday
1 May 2021 Thursday
2 May 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä