Albert Edelfeltin koulu

Albert Edelfeltin koulu Näsin koulukatu 3

Hei!

Tervetuloa Albert Edelfeltin koulun kotisivuille!

Yhteystiedot:
Albert Edelfeltin koulu
Näsin koulukatu 3
06100 Porvoo

Opettajainhuone: 040 188 12 76
Kotitalousluokka: 040 188 12 72
Liikunnan opettajat: 040 179 40 84
Kiinteistönhoitaja Juha Ristolainen 040 482 36 58
Palveluvastaava (keittiö) Minna Parmasuo: 040 485 8108

Otathan koulumme päivärytmin (alempana tällä sivulla) huomioon tavoitellessasi opettajia puhelimitse.

Rehtori 
Juha Levänen: 040 588 6303
etunimi.sukunimi@porvoo.fi

Apulaisrehtorit
Yleisopetus: Anna Talvitie 040 836 6992
Pienluokat: Paula Peltonen 040 188 12 75

Koulusihteeri
Vivi-Ann Hagman 040 197 77 97


Oppilaanohjaaja: Hanna Ikola 0403542310
Terveydenhoitaja: Eija Kristén 040 4889402
Kuraattori: Anne Aropaltio 040 536 5093 (ma - to)
Psykologi: Roope Rytkönen 040 630 9326
ELO: Pia Akkala

Opetushenkilökunnan sähköposti: etunimi.sukunimi@edu.porvoo.fi

edelfelt4.png

Albert Edelfeltin koulun kalenteri, klikkaa merkintää nähdäksesi sen kokonaan. Ajankohtaisimmat tapahtumat on kirjattu myös kalenterin alle.

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

28 October 2019 Thursday
29 October 2019 Thursday
30 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

4 November 2019 Thursday
5 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
7 November 2019 Thursday
8 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
12 November 2019 Thursday
13 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
26 November 2019 Thursday
27 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen

Seuraavat tapahtumat

1.-6.lk aamunavaus

Seurakunnan aamunavaus ruokalassa aiheena adventti, odottaminen, virret 13, 1 ja 15
Koulun aamunavaus ilmaisutaidon luokassa, aiheena lapsen oikeudet

Albert Edelfeltin koulun päivärytmi 2019-2020

1.-2. -luokat 3.-5. -luokat 6.-9. -luokat
1. oppitunti: 8.30-9.15
2. oppitunti: 9.15-10.00
lounas + tauko 10.20-10.45
3. oppitunti: 10.45-11.30
4. oppitunti: 11.45-12.30
5. oppitunti: 12.30-13.15
6. oppitunti: 13.30-14.15
1. oppitunti: 8.30-9.15
2. oppitunti: 9.15-10.00
3. oppitunti: 10.15-11.00
lounas 11.00-11.45
4. oppitunti: 11.45-12.30
5. oppitunti: 12.30-13.15
6. oppitunti: 13.30-14.15
7. oppitunti: 14.15-15.00
1. oppitunti: 8.25-9.10
2. oppitunti: 9.15-10.00
3. oppitunti: 10.15-11.00
4. oppitunti: 11.05-11.50
lounas 11.50-12.30
5. oppitunti: 12.30-13.15
6. oppitunti: 13.30-14.15
7. oppitunti: 14.20-15.05

Päivärytmi on pääsääntöinen.
Esimerkiksi kolmannella luokalla päivärytmi voi olla myös 1.-2.lk rytmin mukainen ja lounasaika vaihdella viikonpäivästä riippuen.
Jokaisen luokan päivittäiset työajat näkyvät wilman lukujärjestyksissä.
Yläkoulussa (6.-9.lk) on oppilaskunnan aloitteesta otettu 45 minuutin oppituntien osalta käyttöön viiden minuutin siirtymävälitunnit, tuplatuntien osalta siirtymiä ei käytetä.