Porvoon luontokoulu - Borgå naturskola

Porvoon luontokoulu

Porvoon luontokoulu on kaksikielinen ja kiertävä. Luontokoulun ympäristökasvattaja työskentelee kaupungin Ympäristönsuojelussa.

Porvoon luontokoulu..
  • tukee Porvoon koulujen ja varhaiskasvatuksen luonto- ja ympäristökasvatustyötä
  • tarjoaa elämyksellistä, toiminnallista ja monialaista opetussuunnitelmaa tukevaa luontokouluohjelmaa luokka-asteille 1-6
  • järjestää ulkona oppimista koskevaa täydennyskoulutusta
  • tuottaa ympäristökasvatusmateriaalia ja antaa vinkkejä luonto- ja ympäristöopetukseen
  • tarjoaa välineitä lainaksi opettajille ja varhaiskasvatuksen henkilökunnalle
  • on Vihreä lippu -ympäristökasvatusohjelman alueellinen edistäjä (Porvoossa)
Luontokoululu palvelee Porvoon lapsia ja nuoria sekä heidän parissaan työskenteleviä kasvattajia, sekä suomeksi että ruotsiksi. Lapsille ja nuorille suunnatut luontokoulupäivät ovat maksuttomia. Luontokoulun ohjattu toiminta tapahtuu pääsääntöisesti koulu- tai päiväkotipäivän aikana.

Luontokoulun yhteystiedot:
Ympäristökasvattaja Pia Lindström
Porvoon luontokoulu
Ympäristönsuojelu
Piispankatu 38
pia.lindstrom@porvoo.fi
puh. 040 760 5520

Luontokouluohjelmien varauskalenteri (ohjeet löytyvät pääsivun tiedostoista). Varatut päivät merkataan mahdollisuuksien mukaan manuaalisesti tekstillä "VARATTU/RESERVERAD". / Kalender för reservation av naturskolans program (instruktioner finns bland huvudsidans dokument). De reserverade datumen märks manuellt ut i mån av möjlighet med texten "VARATTU/RESERVERAD".

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko45

4 November 2019 Thursday
5 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
26 November 2019 Thursday
27 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen

Palautetta Porvoon luontokoulun toiminnasta

Palautteeni koskee:


Viesti:


Lähetä palautteesi painamalla Tallenna. Tallentamisen jälkeen lomake tyhjenee ja sivun yläosaan tulee hetkeksi teksti "Lomake on tallennettu".

Kiitos palautteestasi!
Roskapostituksen esto
Valitse mikä tahansa numero, joka on suurempi kuin 2. Syötä sama valitsemasi numero molempiin seuraaviin kenttiin.