Luokat 1-6
Opettajat vuosiluokilla 1-6 lukuvuonna 2023-2024
Luokanopettajat
1lk Anni Pitkänen (PIA)
2lk Heli Hämäläinen (HÄM) ja Anne Uusitalo (AUU)
3AB Topias Laitinen (LAI) ja Niina Siipo (NSI)
4A Juha Salminen (JSA)
4B Sari Hartikainen (SHA)
5A Mari Hirvilammi-Tuppurainen (MHT)
5B Marena Haapiainen (HAM)
6A Anu Nevalainen (AKIR)
6B Marika Vänttinen (MVÄ)
6M Saara Hynynen (SHY) erityisluokanopettaja
Erityisopettajat:
Heli Schroderus (helsch) luokat 3 ja 4
Anni Pitkänen luokat 1 ja 5
Aineenopettajat:
ortodoksiuskonto Tami Hintikka (thi)
englanti Salla Quinlan (squ)
englanti Tiina Hulkko (THU)
musiikki, Minna Vihko (mvi)
käsityö, Anna Kummila (aku)
käsityö, Jukka Raulamo (jra)
6. lk ruotsi, Johan Tammela (jta), Laura Isaksson (lis) ja Marika Väntinen (MVÄ)
liikunta, Hanna Pullola (hpu) ja Joni Mollerus (jmo)
Lisäksi Yhtenäiskoulukursseilla opettavat:
Pullola Hanna (hpu), liikuntaleikkikurssi
Hänninen Marjaana (mhä), Keittiötaitoja ja kemiaa
Hirvilammi-Tuppurainen Mari (MHT), Kuvis+
Hartikainen Sari (SHA), Musiikki
Laatio Salla (sla), Kässä + (syksy 2022) ja Kummila Anna (aku), Kässä+ keväällä 2023
Pukkala-Pelkonen Katri (kpp), Keittiötaitoja ja kemiaa
Raulamo Jukka (jra), Robottikurssi
Tammela Johan (jta), Espanjan alkeet
1lk Anni Pitkänen (PIA)
2lk Heli Hämäläinen (HÄM) ja Anne Uusitalo (AUU)
3AB Topias Laitinen (LAI) ja Niina Siipo (NSI)
4A Juha Salminen (JSA)
4B Sari Hartikainen (SHA)
5A Mari Hirvilammi-Tuppurainen (MHT)
5B Marena Haapiainen (HAM)
6A Anu Nevalainen (AKIR)
6B Marika Vänttinen (MVÄ)
6M Saara Hynynen (SHY) erityisluokanopettaja
Erityisopettajat:
Heli Schroderus (helsch) luokat 3 ja 4
Anni Pitkänen luokat 1 ja 5
Aineenopettajat:
ortodoksiuskonto Tami Hintikka (thi)
englanti Salla Quinlan (squ)
englanti Tiina Hulkko (THU)
musiikki, Minna Vihko (mvi)
käsityö, Anna Kummila (aku)
käsityö, Jukka Raulamo (jra)
6. lk ruotsi, Johan Tammela (jta), Laura Isaksson (lis) ja Marika Väntinen (MVÄ)
liikunta, Hanna Pullola (hpu) ja Joni Mollerus (jmo)
Lisäksi Yhtenäiskoulukursseilla opettavat:
Pullola Hanna (hpu), liikuntaleikkikurssi
Hänninen Marjaana (mhä), Keittiötaitoja ja kemiaa
Hirvilammi-Tuppurainen Mari (MHT), Kuvis+
Hartikainen Sari (SHA), Musiikki
Laatio Salla (sla), Kässä + (syksy 2022) ja Kummila Anna (aku), Kässä+ keväällä 2023
Pukkala-Pelkonen Katri (kpp), Keittiötaitoja ja kemiaa
Raulamo Jukka (jra), Robottikurssi
Tammela Johan (jta), Espanjan alkeet