Lukion opiskelijalle

Porin lukioiden yhteystiedot

Porissa on kolme lukiota: Porin lyseon lukio, Porin suomalaisen yhteislyseon lukio ja Porin aikuislukio.

Porin lyseon lukio
Annankatu 5
28100 Pori

Rehtori: Jarkko Kivelä, puh. 044 701 5333, jarkko.kivela(at)pori.fi
Apulaisrehtori: Mika Ruuhiala, puh. 044 701 5295, mika.ruuhiala(at)pori.fi

Koulusihteerit: Ritva Erkintalo, puh. 044 701 5331, ritva.erkintalo(at)pori.fi ja Sinikka Pursiheimo, puh. 044 701 5380, sinikka.pursiheimo(at)pori.fi

Opinto-ohjaajat:Maija Pihl, puh. 044 701 9492, maija.pihl(at)pori.fi, Ilona Koivisto, puh. 044 701 9491 ilona.koivisto(at)edupori.fi ja Mika Ruuhiala, puh. 044 701 , mika.ruuhiala(at)pori.fi

Porin suomalaisen yhteislyseon lukio
Tasavallankatu 4
28130 Pori

Rehtori: Mari Aalto, puh. 044 701 5322, mari.aalto(at)pori.fi
Apulaisrehtori: Katri Ylitalo, puh. 044 701 5382, katri.ylitalo(at)pori.fi

Koulusihteerit: Kaisu Kaski, 044 701 5320, kaisu.kaski(at)pori.fi, Sinikka Pursiheimo, puh. 044 701 5380, sinikka.pursiheimo(at)pori.fi,
Opinto- ja koulumatkatukiasiat:
Tarja Tenhonen puh. 044-701 5347, tarja.tenhonen(at)pori.fi

Opinto-ohjaajat: Minna Seppä, puh. 044 701 4170, minna.seppa@edupori.fi, Ulla Tulkki, puh. 044 701 5286, ulla.tulkki@edupori.fi, Hanna Välimäki, puh. 044 701 8275, hanna.valimaki@edupori.fi

Porin aikuislukio
Annankatu 5
28100 Pori

Rehtori: Anne-Maj Eskelinen, 044 701 5342, anne-maj.eskelinen(a)pori.fi
Apulaisrehtori: Riitta Ylitalo, 044 701 8864, riitta.ylitalo(a)edupori.fi

Koulusihteeri: Merja-Riitta Niinikoski, 044 701 5330, merja-riitta.niinikoski(a)pori.fi

Opinto-ohjaaja: Merja Mäkelä, 044 701 9243, merja.makela@edupori.fi