Yhteystiedot

Hallinto

rehtori Pasi Timonen
pasi.timonen(at)ouka.fi

apulaisjohtaja Arto Tikkanen
044-499 3396
arto.tikkanen(at)ouka.fi

apulaisjohtaja Tuula Okkonen
tuula.okkonen(at)ouka.fi


koulusihteeri Leena Härmä
Kanslia 044-499 3151
leena.harma(at)ouka.fi



Opettajien työpuhelinnumerot

(Yhteydenotot mieluiten ma-pe klo 8.00-16.00)

sähköposti: etunimi.sukunimi(at)eduouka.fi

Airaksinen Jaana 044-499 3385
Alalauri Sanna 044-499 3347
Kauniskangas Tiina 044-499 3389
Kinnunen Eija 044-499 3308
Käkelä Sanna 044-499 3309
Mertaniemi Pirjo 044-499 3390
Määttä Marjo 044-499 3392
Paananen Katja 044-499 3397
Palokangas Marianne 044-499 3179
Pekkala Kirsi 044-499 3398
Perätalo Mari 044-499 3393
Poutiainen Maiju 044-499 3387
Pyykkönen Raakel 044-499 3395
Salo Terhi 044-499 3142
Tikkala Sirpa 040-511 5436
Untola Lotta 044-499 3401

 

Pienryhmä 1.- 5. Sanna Alalauri p. 044-499 3142
Pienryhmä A / Marika Toivanen virkavapaalla, 
Pienryhmä B / Sanna Käkelä 
Pienryhmä C / Eija Kinnunen 
Pienryhmä D / Terhi Salo
 
POMOT 1 / 044-499 3308
POMOT 2 / 044-499 3309
 

IP-toiminta, yleisopetus
044-499 3182
044-499 3313 Anu Kujala, vastuuohjaaja

EHA/ AP- ja IP-toiminta
044-499 3180 Elina Mikkonen, vastuuohjaaja, Sari Isola vastuuohjaaja

 
Koulupsykologi
044-4993239 Anna-Kaisa Antila
 
Kuraattori 
050-3815888 Anne Iinattiniemi
 
Terveydenhoitaja 
044-499 3113 
 
Virastomestari 
040-5879 344 Tarja Hanhela
 
Keittiö
ISS

Siivous

 ISS-palvelut

Opettajat ja koulunkäynninohjaajat lv. 2019-2020

Airaksinen Jaana, luokanopettaja / 3C
Alalauri Sanna, erityisopettaja / pr 1-5
Arola Anu, lehtori / AI / 8A
Halonen Sanna, lehtori / TS / 8D
Harjaluoma Soili, erityisopetus / pienryhmä-ja klinikkaopetus
Hirvaskoski Hannele, lehtori / SA, EN, RU / 7A
Hirvonen Meri, oppilaanohjaaja
Honkalampi Heli / pienluokka 6-7
Joki-Erkkilä Jenna / MA, FY, KE / 7B
Jurvelin Eveliina, luokanopettaja / 5B
Juuso Terhi, luokanopettaja / 3A
Juvonen Tarja, lehtori / EN, RU / 7C
Karvonen Jaana, lehtori / MA, FY, KE
Kauniskangas Tiina, luokanopettaja / 1C
Kinnunen Eija, erityisluokanopettaja / pienryhmäC
Koskela Elina, luokanopettaja / 5A
Kuuluvainen Hanna, erityisluokanopettaja / pienryhmäA
Kylmänen Minna / MA, FY, KE, BG, KO
Kähkönen Sirpa, erityisopettaja / laaja-alainen
Käkelä Sanna, erityisluokanopettaja / pienryhmäB
Leinonen Maija, luokanopettaja / KU / 3B
Leinonen Mikko, lehtori / LI, TT / 9B 
Lähetkangas-Heikkinen Alma, lehtori / MA, FY, KE / 9D
Malinen Timo, luokanopettaja / 6D
Mankinen Juhani, lehtori / JOPO
Mertaniemi Pirjo, luokanopettaja / 2A
Määttä Marjo, luokanopettaja / 5D
Nissilä Tytti, erityisopettaja
Oikarinen Elisa, luokanopettaja / 2C
Paananen Katja, luokanopettaja / 4A 
Pakkala-Piuhola Päivi, lehtori / LI, TT
Palokangas Marianne, luokanopettaja / 1B
Pekkala Kirsi, erityisopettaja
Pekkala Lilja, lehtori / MA, FY, KE / 8B
Perätalo Mari, luokanopettaja / 1A
Poutiainen Marjut, luokanopettaja / 4D
Pyykkönen Raakel, luokanopettaja / 4C
Pöykkö Juha, luokanopettaja / 5C
Pöyry Virve, luokanopettaja / 6A
Rahko Ilkka, lehtori / TN / 9C
Saarikoski Johanna / pienluokka 8-9
Saarikoski Miika, lehtori / MU
Salmela Seppo, luokanopettaja / 6B
Salo Terhi, erityisluokanopettaja / pienryhmäD
Tikkala Sirpa, luokanopettaja / 2B
Torvinen Hanna, erityisopettaja
Tuikkala Päivi, lehtori / AI / 8C
Tuisku Piia, lehtori / EN, RU
Untola Lotta, luokanopettaja / 4B
Virrankari Kaija, lehtori / KO / 7D
Virtanen Hanna-Kaisa, lehtori / BG, GE / 9A
Välimäki Pia, luokanopettaja / 6C 

KOULUNKÄYNNINOHJAAJAT:

Aalto Minna
Aikio Niina-Maria vv. sij. Vänttilä Pirjo
Alakurtti Anna-Maria
Berg Pirkko
Hilliaho Julia
Isola Sari
Kaukoranta Maija
Kilpeläinen Tiina
Koivu Sari Henna
Kolehmainen Anu
Kujala Anu
Lassila Maarit
Mikkonen Elina
Nousu Sirpa
Pakaslahti Marita
Palokangas Heli
Pankinaho Sanna
Ronkainen Minna
Simonen Tarja
Syrjänen Nina
Tornberg Henna
Tuovila Tarja
Vilmi-Ervasti Susanna