Tervetuloa Oulaisten lukion sivuille!

Syyslukukausi 2019 - 1. - 3. jaksot

12.8. ma Lukio alkaa klo 9:00 
13.8. ti Ilmoittautuminen uusintaan
14.8. ke  
15.8. to  
16.8. pe Uusintakoe klo 8 - 10.45  saksan luokassa
Opiskelijakunnan kokous 11.15 matematiikan luokassa
19.8. ma  
20.8. ti  
21.8. ke  
22.8. to OPH (kirjoittavat) klo 15.00
23.8. pe  
26.8. ma 19ABC ryhmäyttäminen klo 13-16 (tutorit mukana)
27.8. ti  
28.8. ke  
29.8. to Opekokous klo 15.00
30.8. pe  
2.9. ma  
3.9. ti Opo abeille klo 11.15 matematiikan luokassa
4.9. ke  
5.9. to Yritysvierailu klo 8.00 - 10.45 (jatkavat)
6.9. pe Luulajan-matka (RUB7)
9.9. ma  
10.9. ti  
11.9. ke  
12.9. to  
13.9. pe Valokuvaus
16.9. ma YO: C-kieli
17.9. ti Koe: 1. tunti
18.9. ke YO: Äidinkieli, Koe: 3. tunti
19.9. to Koe: 5. tunti
20.9. pe YO: Englanti, Koe: 4. tunti
23.9. ma Koe: 2. tunti
24.9. ti YO: Matematiikka; 2. jakso alkaa
25.9. ke  
26.9. to YO: Psykologia, filosofia, historia, fysiikka, biologia
27.9. pe YO: Toinen kotimainen kieli, pitkä ja keskipitkä oppimäärä
30.9. ma Opo 18AB klo 11.15 historian-uskonnon luokassa
1.10. ti YO: Äidinkieli, kirjoitustaidon koe
2.10. ke  
3.10. to YO: Uskonto, elämänkatsomustieto, yhteiskuntaoppi, kemia, maantiede, terveystieto
4.10. pe Ilmastonmuutos lukiolla 9.00-10.10 (kaikkille pakollinen)
7.10. ma Yrityskilvan info 12.00 matematiikan luokassa (jatkavat)
8.10. ti Ilmoittautuminen uusintaan
9.10.

ke

19 AB vanhempainilta

10.10. to Yritysideakilpailu 9.00-10.45 kauppiksella (jatkavat)
Opettajainkokous 15.00.
11.10. pe Uusintakuulustelu 8.00-10.45 matematiikan luokassa,
toimintapäivän suunnittelu kaikilla klo 11.15 - 12.00
14.10. ma  
15.10. ti  
16.10. ke  
17.10. to Toimintapäivä
18.10. pe  
21.-25.10.   Syysloma
28.10. ma  
29.10. ti LUKI-testi 19AB klo 11.15 matematiikan luokassa
Lapin AMK esittäytyy abeille klo 14-15
Mu1.1 Arttu Wiskarin konsertti 19.00 Yläkoulun sali
30.10. ke  
31.10. to  
1.11. pe  
4.11. ma  
5.11. ti  
6.11. ke 2. jakson koeviikko alkaa, Abipäivät Oulun Yliopistossa, Koe: 4. tunti
7.11. to Koe: 2. tunti
8.11. pe Koe: 1. tunti
11.11. ma Koe: 5. tunti
12.11. ti Koe: 3. tunti
13.11. ke 3. jakso alkaa, illalla teatterimatka Ouluun (lähinnä EN8:n opiskelijat)
14.11. to Opettajainkokous 15.00
15.11. pe 18 AB opo klo 11.15 matematiikanluokassa; Syksyn ylioppilaskirjoitusten tulokset julkaistaan
18.11. ma 17 AB opo klo 11.15 matematiikanluokassa; Ilmoittautuminen kevään YO:hon (ensimmäistä kertaa kirjoittavat)
19.11. ti 18 AB vanhempainilta, ilmoittautuminen uusintaan
20.11. ke 17 AB vanhempainilta
21.11. to  
22.11. pe Uusintakoe 8.00-10.45 matematiikan luokka
25.11. ma Ilmoittautuminen kevään YO:hon (yo-koetta jatkavat)  
26.11. ti  
27.11. ke  
28.11. to Yrityskisan finaali 12.15 alkaen
LOPS2021: Toimintakulttuuri
29.11. pe  
30.11. la Lauantaityöpäivä klo 9 - 14
2.12. ma  
3.12. ti  
4.12. ke  
5.12. to Ylioppilasjuhla 12.00 Musiikkiluokassa (päättävät)
6.12. pe Itsenäisyyspäivä
9.12. ma  
10.12. ti  
11.12. ke  
12.12. to OPH (jatkavat ja päättävät)
13.12. pe  
16.12. ma Koe: 1. tunti
17.12. ti Koe: 2. tunti
18.12. ke Koe: 4. tunti
19.12. to Koe: 5. tunti
20.12. pe Koe: 3. tunti
21.12. - 6.1.   Joululoma
7.1.2020 ti 4. jakso alkaa