Tikanpellon päiväkoti

PEDANETIN KÄYTTÖ LOPPUU

Pedanetin käyttö loppuu kesäkuussa (18.6).Viikko- ja kuukausisuunnitelmat löytyvät jatkossa ryhmien eteistiloista ja/tai  Daisyn ilmoitustaululta.

Vinkkejä koteihin


Puheterapeuttien kokoama neljän viikon puuhapaketti alle 3-vuotiaille ja yli 3-vuotiaille (alle 3-vuotiaiden paketissa myös isommille sopivia).

https://www.hel.fi/static/sote/perheentuki/pdf/koti/Kehitt%C3%A4v%C3%A4%C3%A4%20puuhaa%20alle%203-vuotiaille.pdf 

https://www.hel.fi/static/sote/perheentuki/pdf/koti/Kehitt%C3%A4v%C3%A4%C3%A4%20puuhaa%20yli%203-vuotiaille.pdf  

 
Helposti ymmärrettäviä, kuunneltavia satuja 


Lukulumo
Digitaalinen työkalu, joka tarjoaa laajan valikoiman kuvakirjoja suomeksi ääneen luettuina. Helppokäyttöisen sovelluksen avulla voit kuunnella suurta osaa kirjoista myös kymmenillä eri kielillä. Ladattavissa ilmaiseen tutustumiskäyttöön 13.5 asti.
 

KALENTERI

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko27

29 June 2020 Thursday
30 June 2020 Thursday
1 July 2020 Thursday
2 July 2020 Thursday
3 July 2020 Thursday
4 July 2020 Thursday
5 July 2020 Thursday

Viikko28

6 July 2020 Thursday
7 July 2020 Thursday
8 July 2020 Thursday
9 July 2020 Thursday
10 July 2020 Thursday
11 July 2020 Thursday
12 July 2020 Thursday

Viikko29

13 July 2020 Thursday
14 July 2020 Thursday
15 July 2020 Thursday
16 July 2020 Thursday
17 July 2020 Thursday
18 July 2020 Thursday
19 July 2020 Thursday

Viikko30

20 July 2020 Thursday
21 July 2020 Thursday
22 July 2020 Thursday
23 July 2020 Thursday
24 July 2020 Thursday
25 July 2020 Thursday
26 July 2020 Thursday

Viikko31

27 July 2020 Thursday
28 July 2020 Thursday
29 July 2020 Thursday
30 July 2020 Thursday
31 July 2020 Thursday
1 August 2020 Thursday
2 August 2020 Thursday
Ilmoittautuminen