Tapahtumakalenteri

Tapahtumakalenteri 2017-2018

Elokuu

Tiistai 15.8. klo 9.00 Koulu alkaa.

Keskiviikko-perjantai 23.8-25.8. 6. -luokkalaisten leirikoulut

Torstai 24.8. klo 18.00 1. -luokkien vanhempainilta

Keskiviikko 30.8. klo 17.30 koko koulun vanhempainilta; Valitaan neuvottelukunta.


Syyskuu

Keskiviikko 6.9. klo 10.00 sukkulaviestikilpailut Hänskissä

Torstai 7.9. viidesluokkalaisten MOVE -mittaukset

Keskiviikko 13.9. klo 9.15-13.00 1 A -luokan retki Susiniemen leirikeskukseen

Torstai 14.9. klo 9.15-13.00 1 B -luokan retki Susiniemen leirikeskukseen

Tiistai 19.9. klo 10.00 koulujenväliset suunnistuskilpailut 3.-6. lk Raviradalla

Torstai 21.9. klo 9.15 seurakunnan päivänavaus salissa



Lokakuu

Tiistai 17.10. Riku Rinne vierailee koululla. Aiheena on yhdessä eläminen ja kiusaaminen.

Torstai 19.10. klo 9.15 seurakunnan päivänavaus salissa

Torstai 19.10. klo 18 Koti- ja kouluyhdistyksen järjestämä LYHTYLENKKI Urpolanlammen ympäristössä

Viikko 43 Syysloma


Marraskuu

Perjantai 2.11. n. 12.30 luokkienvälinen koripalloturnaus, 3.-6. -luokat

Torstai 16.11. klo 9.00-13.00 koulujenvälinen salibandyturnaus Sport Forumilla, tytöt ja pojat 1.-2. lk

Perjantai 17.11. klo 9.00-13.00 koulujenvälinen salibandyturnaus Sport Forumilla, tytöt ja pojat 3.-4. lk

Maanantai 13.11 seurakunan päivänavaus salissa

Torstai 30.11. klo 18 Koti- ja kouluyhdistyksen järjestämät JOULUMYYJÄISET


Joulukuu

Maanantai 4.12. klo 17.30 ja 19.00 100-vuotiaan Suomen itsenäisyyspäiväjuhla

Tiistai 5.12. klo 10-13:30 4. luokkalaisten Suomen itsenäisyyspäiväjuhla Mikaelissa

Perjantai 15.12. klo 9.15 Kauneimmat joululaulut Tuomiokirkossa

Torstai 21.12. Syyslukukausi päättyy.


Tammikuu

Keskiviikko 10.1. klo 9-12 ja 14-17 tulevien ekaluokkalaisten kouluun ilmoittautumispäivä

Helmikuu

Torstai 22.2. klo 9.30 koulujenväliset hiihtokilpailut Rantakylässä

Viikko 9 hiihtoloma


Maaliskuu

Keskiviikko 13.3. klo 9.30 3.-4. -luokkalaisten jääpalloturnaus Hänskissä

Torstai 14.3. klo 9.30 5.-6. -luokkalaisten jääpalloturnaus Hänskissä

Perjantai 23.3. 3.-6. lk Koulun sählyturnaus


Huhtikuu

Tiistai 17.4. klo 18 Anttolan urheilijoiden sprinttisuunnistus -ilta

Keskiviikko 25.4. 5.-6. -luokkalaisten jalkapalloturnaus Urpolassa

Torstai 26.4. klo 9 1.-4. -luokkalaisten Kaikki pelaa -jalkapalloturnaus Urpolassa

Maanantai 30.4. koko koulun yhteiset Vappukarkelot


Toukokuu

Keskiviikko 2.5. klo 9-12 Tulevien ekaluokkalaisten kouluun tutustumispäivä

Torstai 9.5. klo 9.30 koulujenväliset maastojuoksukilpailut Raviradalla

Torstai 9.5. 5.-6. lk Hese kisa -yleisurheilukisat Tanhuvaarassa

Tiistai 15.5. 3.-6. lk Koulun jalisturnaus Urpolassa

Torstai 24.5. klo 17.30 (1. 3. 5. -luokat ja VALO) ja 19.00 (2. 4. ja 6. -luokat) kevätjuhla

Tiistai 29.5. klo 9.15 3.-6. -luokkalaisten koulujenväliset yleisurheilukilpailut Urheilupuistossa


Kesäkuu

Perjantai 1.6. pesäpallo-ottelu 6. luokat -henkilökunta

Lauantai 2.6. klo 8.15 Lukuvuosi päättyy.