Yhteystiedot ja henkilöstö

Mikkelin lukion yhteystiedot ja henkilöstö

Katuosoite ja postiosoite

  • Päämajankuja 4, 50100 Mikkeli

Puhelinnumerot ja sähköpostiosoitteet

Tämä sivu on päivitetty 20.3.2018 klo 14.51.

Huomaathan, että osalla henkilöstöstä sähköpostiosoite on muotoa etunimi.sukunimi@mikkeli.fi ja osalla muotoa etunimi.sukunimi@edu.mikkeli.fi
  • rehtori Jari Tuomenpuro, 044 7942775, jari.tuomenpuro@mikkeli.fi
  • apulaisrehtori Tommi Oksanen, 044 7942890, tommi.oksanen@mikkeli.fi
  • koulusihteeri Erja Sundvall, 050 3117572, erja.sundvall@mikkeli.fi
  • koulusihteeri Ulla Väisänen, 050 3117180, ulla.vaisanen@mikkeli.fi
  • talonmies-vahtimestari Hannu Liukkonen, 044 7942888, hannu.liukkonen@edu.mikkeli.fi
  • it-tukihenkilö Marko Hakanen, 040 1294755, marko.hakanen@edu.mikkeli.fi
  • kuraattori Outi Puikkonen, 050 3891259
  • opiskeluterveydenhoitaja Helena Salmi, 044 7944650
  • lääkäri Marja Kiviö (yhteydenotot terveydenhoitajan kautta)
  • erityisopettaja Heidi Piispanen, 044 7945596, heidi.piispanen@edu.mikkeli.fi
  • opinto-ohjaaja Hannu Huotelin, 050 3117234, hannu.huotelin@mikkeli.fi
  • opinto-ohjaaja Matti Nissinen, 050 3117235, matti.nissinen@mikkeli.fi
  • opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@edu.mikkeli.fi
  • opettajainhuone: 040 1294985
  • kanslian telefaxin lankanumero: (015) 366597

Opettajat

  • Bäck Kalle, tuntiopettaja (liikunta, terveystieto)
  • Erkkala Helena, lukion lehtori (englanti)
  • Haapamäki-Niemi Heljä, lukion lehtori (äidinkieli ja kirjallisuus)
  • Haimilahti Eeva, vs. lukion lehtori (äidinkieli ja kirjallisuus)
  • Halonen Saija, lehtori (kuvataide)
  • Halttunen Hannele, lukion lehtori (kemia, matematiikka)
  • Huotelin Hannu, lukion lehtori (opinto-ohjaus)
  • Häkkinen Jarko, sivutoiminen tuntiopettaja (ort. uskonto)
  • Idänpirtti Kirsi, lukion lehtori (biologia, maantiede)
  • Jäppinen Taija, lukion lehtori (liikunta, terveystieto)
  • Karppanen Marja-Liisa, lukion lehtori (biologia, maantiede)
  • Karppi Pirkko, lukion lehtori (kuvataide)
  • Kilpijoki Taina, tuntiopettaaja (äidinkieli ja kirjallisuus)
  • Kinnunen Katariina, lukion lehtori (ilmaisutaito, äidinkieli ja kirjallisuus)
  • Koivukangas Ulla, lukion lehtori (äidinkieli ja kirjallisuus)
  • Kokko Inkeri, lukion lehtori (äidinkieli ja kirjallisuus), virkavapaalla 31.3.2018 saakka
  • Korhonen Mikko, lukion lehtori (fysiikka, tietotekniikka)
  • Kupiainen Heikki, lukion lehtori (historia, yhteiskuntaoppi)
  • Kuronen Kati, lukion lehtori (matematiikka)
  • Kärkkäinen Tuula, perusopetuksen ja lukion lehtori (liikunta)
  • Kääriäinen Kari, lukion lehtori (fysiikka)
  • Lahti Miika, lukion lehtori (filosofia, ev. lut. uskonto)
  • Laine Matteus, tuntiopettaja (filosofia, psykologia)
  • Liikanen Hanna-Leena, lukion lehtori (historia, yhteiskuntaoppi)
  • Liikanen Urpo, lukion lehtori (yhteiskuntaoppi)
  • Liukko Nina, lukion lehtori (elämänkatomustieto, psykologia, ev. lut. uskonto)
  • Nissinen Matti, lukion lehtori (opinto-ohjaus)
  • Oksanen Tommi, ma. apulaisrehtori (historia, yhteiskuntaoppi)
  • Parkkinen Arja, lukion lehtori (ruotsi)
  • Pietikäinen Auri, lukion lehtori (englanti)
  • Piispanen Heidi, erityisopettaja
  • Pulkkinen Eeva, tuntiopettaja (historia, yhteiskuntaoppi)
  • Pöyry Helga, lukion ja aikuislinjan lehtori (matematiikka)
  • Rantanen Satu, lukion lehtori (englanti, ranska)
  • Remes Maarit, tuntiopettaja (venäjä)
  • Rossi-Himanen Ulla, lukion lehtori (ruotsi)
  • Räsänen Tuula, lukion lehtori (saksa)
  • Saarelainen Virpi, lukion lehtori (englanti)
  • Saresma Matti, lukion lehtori (matematiikka)
  • Suikki Mika, lukion lehtori (matematiikka)
  • Susimaa-Malewicz Jonna-Leena, lukion lehtori (ruotsi)
  • Teräsranta Marjo, lukion lehtori (englanti)
  • Tilaeus Pirjo, lukion lehtori (ruotsi)
  • Torniainen Marja, vs. lukion lehtori (äidinkieli ja kirjallisuus)
  • Tuomenpuro Jari, rehtori
  • Vehviläinen Jari, lukion lehtori (kemia)
  • Viljakainen anni, tuntiopettaja (yhteiskuntaoppi)
  • Wiksten Jaana, lukion lehtori (matematiikka)
  • Äärimaa Leena, lehtori (musiikki)