Harjurinteen koulu

Eskarista ysiin, yhdessä uutta kehittäen

Harjurinteen koulu on Loviisan keskustassa sijaitseva, noin 500 oppilaan suomenkielinen yhtenäiskoulu. Koulussa annetaan esiopetusta, yleis- ja erityisluokkaopetusta luokilla 1–9 sekä perusopetukseen valmistavaa opetusta esi- ja perusopetusikäisille maahanmuuttajataustaisille lapsille ja nuorille. Koulun tiloissa toimivat myös esikoululaisten aamu- ja iltapäivähoito sekä koululaisten aamu- ja iltapäivätoiminta. Lisäksi Valkon kansalaisopisto ja Loviisan lukio toimivat samoissa tiloissa. Luokat 7-9 sekä Loviisan lukio toimivat tällä hetkellä väistötiloissa.

Tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

28 October 2019 Thursday
29 October 2019 Thursday
30 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

4 November 2019 Thursday
5 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
7 November 2019 Thursday
8 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
13 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
26 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen