Alueen palvelut

Nummen ja Pusulan palvelut

Äitiys- ja lastenneuvola

Kaarlentie 2 09810 Nummi

- terveydenhoitaja Katri Finerus ajanvaruksella puh. 050 369 8017, katri.finerus@lohja.fi

- terveydenhoitaja Tarja Määttänen ajanvarauksella puh. 050 3698037, tarja.maattanen@lohja.fi

- sosiaaliohjaaja sopimuksen mukaan keskiviikkoisin

- neuvolapsykologi sopimuksen mukaan

- lapsiperheiden kotipalvelu/ennalta ehkäisevä perhetyö: perheohjaaja Sanna Forsberg, puh. 044 3743989 päivystys, puh. 044 3694170

Lapsiperheiden sosiaalipalvelut

Sosiaalityöntekijä Ira Broman, sosiaalihuoltolain mukaiset sosiaalipalvelut puh. 044-3741161

Sosiaaliohjaaja perhesosiaalityö, ehkäisevä perhetyö ja lapsiperheiden kotipalvelu puh. 044 374 1157

 

Nuorisotyö

Nuorisotalo Pusulassa

Marttilantie 3A, 03850 Pusula

Avoinna: 5.-6.-lk torstaisin 15:00-16:30

7.-lk -17-v. tiistaisin 17:00-20:00 ja torstaisin 17:00-20:00, kerran kuussa lauantaisin klo 18:00-22:00

Nuorisotalo Nummella Nummen yhtenäiskoululla

Tiedonpolku 2-4, Nummi

7.-lk -17-vuotiaat keskiviikkoisin klo 14:30 – 18:00, perjantaisin klo 14:30 – 18:00

5.-6.-lk perjantaisin klo 12:30 – 14:30

Nuoriso-ohjaaja: Jimi Kiviniemi puh. 044 3744374, jimi.kiviniemi@lohja.fi

Erityisnuorisotyöntekijä Noomi Vesikkala puh. 044 467 5235, noomi.vesikkala@lohja.fi

Ohjaamo, puh. 044 3694273

 

Pusulan päiväkoti

Johtaja Kristina Kelahaara puh. 044 362 1630, kristina.kelahaara@lohja.fi

Varhaiskasvatuksen erityisopettaja Tytti Leijavuori puh. 050 3742897, tytti.leijavuori@lohja.fi

Kuraattori Henna Mäkinen, puh. 044 5484030, henna.makinen@lohja.fi

Psykologi Sanni Puusa, puh. 041 318 2240, ext-sanni.puusa@lohja.fi.

 

Oinolan päiväkoti & perhepäivähoito

Johtaja Riia Viitala puh. 044 045 6840, riia.viitala@lohja.fi

Varhaiskasvatuksen erityisopettaja Riitta Kovalainen 044 3741207, riitta.kovalainen@lohja.fi

Kuraattori Henna Mäkinen, puh. 044 5484030, henna.makinen@lohja.fi

Psykologi Sanni Puusa, puh. 041 318 2240, ext-sanni.puusa@lohja.fi.

 

Avoin päiväkoti ?

Oinolan avoin perhekerho kokoontuu Nummen yhtenäiskoulun nuorisotilassa (os. Tiedonpolku 4) joka perjantai klo 9-12.00.

Lisätietoja:

Mäntynummen avoin päiväkoti Pirtti

  1. 044-374 0284

 

Pusulan koulu

Rehtori puh. Sari Juntunen, 050 300 4049, sari.juntunen@lohja.fi

Erityisopettaja Päivi Tupola puh. 044 3621 614, paivi.tupola@edu.lohja.fi

Erityisluokanopettaja Eila Karhunen-Rinne 044 3621 610, eila.karhunen-rinne@edu.lohja.fi

Kouluterveydenhoitaja Heli Hakulinen, 050 561 9138, heli.hakulinen@lohja.fi

Kuraattori Henna Mäkinen, puh. 044 5484030, henna.makinen@lohja.fi

Psykologi Sanni Puusa, puh. 041 318 2240, ext-sanni.puusa@lohja.fi.

 

Ikkalan koulu

Rehtori Sari Juntunen, 050 300 4049, sari.juntunen@lohja.fi

Erityisopettaja Päivi Tupola puh. 044 3621 614, paivi.tupola@edu.lohja.fi

Kouluterveydenhoitaja Jaana Liman 044 369 2220, jaana.liman@lohja.fi

Kuraattori Henna Mäkinen, puh. 044 5484030, henna.makinen@lohja.fi

Psykologi Sanni Puusa, puh. 041 318 2240, ext-sanni.puusa@lohja.fi.

 

Nummen yhtenäiskoulu

Rehtori Jarkko Ojala, puh. 050 3712816, jarkko.ojala@lohja.fi

Erityisluokanopettaja Päivi Rantio (luokat 1-6) puh. 044 3621620, paivi.rantio@edu.lohja.fi

Erityisluokanopettaja Maari Saarimaa (luokat 7-9) puh. 044-3621 606, maari.saarimaa@edu.lohja.fi

Kouluterveydenhoitaja Heli Hakulinen, puh. 050 561938, heli.hakulinen@lohja.fi

Kuraattori Henna Mäkinen, puh. 044 5484030, henna.makinen@lohja.fi

Psykologi Sanni Puusa, puh. 041 318 2240, ext-sanni.puusa@lohja.fi.

Psykiatrinen sairaanhoitaja Petri Lundahl, puh. 044-3740744, petri.lundahl@lohja.fi

 

Pusulan alueseurakunta

Seurakuntatoimisto, Sentraalitie 5, 03850 Pusula, avoinna keskiviikkoisin klo 9.00-11.30 ja 12.00-15.00, alueseurakuntien toimistosihteeri Keijo Wigren p. 044-3284372 ma-to 9-11.30 ja 12-15, keijo.wigren@evl.fi

Kappalainen Sampo Luukkonen puh. 044 5393939, sampo.luukkonen@evl.fi

Diakonissa Sinikka Laurila puh. 040 779 9369, sinikka.h.laurila@evl.fi

Lastenohjaaja Sari Sulavuori, puh. 040 779 9370, sari.sulavuori@evl.fi

Nuorisotyönohjaaja Tomi Väisänen, puh. 040 779 9362, tomi.vaisanen@evl.fi

 

Nummen alueseurakunta

Nummen seurakuntatoimisto, Rauhanpolku 8, 09810 Nummi, avoinna tiistaisin klo 9.00-11.30 ja 12.00-15.00

Alueseurakuntien toimistosihteeri Keijo Wigren p. 044-3284372 ma-to 9-11.30 ja 12-15, keijo.wigren@evl.fi

Aluekappalainen Erkki Kuusanmäki, puh. 050 5264098, erkki.kuusanmaki@evl.fi

Diakoni Riikka Karinto, puh. 050 3742956, riikka.karinto@evl.fi

Lastenohjaaja Jaana Salonmaa, puh. 040 7799364, jaana.salonmaa@evl.fi

Nuorisotyönohjaaja Tomi Väisänen, puh. 040 779 9362, tomi.vaisanen@evl.fi

 

Pusulan kirjasto

Marttilantie 3A, 03850 Pusula

Puh. 044 767 4826, kirjasto.pusula@lohja.fi

Kirjaston johtaja Mirka Riento, puh. 044 374 4420, mirka.riento@lohja.fi

 

Saukkolan kirjasto

Kauppakuja 3, 09430 Saukkola

Puh. 044 3694779, kirjasto@saukkola.fi

Kirjaston johtaja Mirka Riento, puh. 044 374 4420, mirka.riento@lohja.fi

 

Lohjan liikuntakeskus

puh. 019 369 1803, lohjan.liikuntakeskus@lohja.fi

Pusulan koulun liikuntasali

Pusulan kuntosali, Lähteenmäentie 2, 03850 Pusula

Nummen yhtenäiskoulun liikuntasali, Tiedonpolku 4, 09810 Nummi

Nummen yhtenäiskoulu, monitoimisali, Tiedonpolku 4, 09810 Nummi

Nummen urheilukenttä, Urheilukuja, 09810 Nummi

Saukkolan kuntosali, Turuntie 803, 09430 Saukkola

 

Pusulan terveysasema

Arvelankuja 1, 03850 Pusula, puh. 019 369 2300

Perheneuvola

Perheneuvola: Perhekeskus Purje, Mäntynummenkuja 7 A, 08500 LOHJA

  • PERHENEUVOLAN NEUVONTAPUHELIN (0-12 v. lasten asioissa): ti, to klo 10 – 11, p. 044 369 1288

Nuorisoperheneuvola: Nuorisokeskus (Harjula), Kullervonkatu 7, 08100 LOHJA

  • NUORISOPERHENEUVOLAN NEUVONTAPUHELIN (13-17 v. nuorten asioissa): ma, ke klo 12 – 13, p. 044 369 1299

Puheterapia

Heini Ovaska, puheterapeutti, p. 044 369 2224

Yksikkö: Perhekeskus, Mäntynummenkuja 7 (C-ovi), 08500 Lohja

 

Nummen aluetoimikunta

https://sites.google.com/view/aluetoimikuntanummi/etusivu

https://www.facebook.com/nummenaluetoimikunta/

Pusulan aluetoimikunta

https://www.facebook.com/pg/Pusulan-aluetoimikunta-1808370042796162/posts/?ref=page_internal

FC Saukkolan Pallo ry

https://www.saukkolanpallo.fi

Nummen Kipinä

http://nummenkipina.blogspot.com/

Pusulan Urheilijat -58

https://pu-58.sporttisaitti.com

Partiolippukunta Nummen Samoojat ry

https://nummensamoojat.partio.net

Nummi-Pusulan Tanhuujat ry

https://nummipusulantanhuujat.yhdistysavain.fi

Nummen VPK

https://www.nummenvpk.fi/

Pusulan VPK

https://www.lup.fi/fi-FI/Pelastuslaitos/Sopimuspalokunnat/Lohjan_seutu/Pusulan_VPK

Pusulan MLL

https://pusula.mll.fi/

Nu-Pun Koiraklubi

https://www.koiraklubi.com/

 

 

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä