Yhteystiedot

Yhteystiedot

  
Opettajainhuone puh. 03 565 51 150 tai 040 133 7200
Vanha puoli puh. 040 133 7201
Aamu- ja iltapäivätoiminta puh. 050 383 9746

Opettajat ja koulunkäynninohjaajat

Antti Perälä, rehtori. 6. lk. 

050 383 9691 

antti.perala@lempaala.fi

Sari Jouhtinen, esiopetus

Heidi Rantanen 1.lk

 

sari.jouhtinen@lempaala.fi

heidi.rantanen@lempaala.fi

Terhi Öljymäki, 2. lk.

 

terhi.oljymaki@lempaala.fi

Jenni Marttila, 3.lk

 

jenni.marttila@lempaala.fi

Antti Katajisto, 4. lk.

 

antti.katajisto@lempaala.fi

Irene Lehikoinen, 5. lk.vararehtori

 

irene.lehikoinen@lempaala.fi

 

 

 

Elina Salmi, englanti, 3. ja 5.lk. 

 

elina.salmi@lempaala.fi

Henni Parikka, erityisopettaja

050 383 9962

henni.parikka@lempaala.fi

Suvi Holopainen, ruotsi

Saija Haulivuori, koulunkäynninohjaaja

 

suvi.holopainen@lempaala.fi

saija.haulivuori@lempaala.fi

Päivi Jokinen, koulunkäynninohjaaja

 

paivi.jokinen@lempaala.fi

 

 

 

Aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaajat ap/ip- toiminta 050-383 974

Johanna Niemi vastuuohjaaja johanna.niemi@lempaala.fi
Hanna Nieminen hanna.nieminen@lempaala.fi
Anna Marttila anna.marttila@lempaala.fi

Tarja Rantanen tarja.rantanen@lempaala.fi

Muu henkilökunta

Maarit Rautanen, koulusihteeri 040-133 7389 maarit.rautanen@lempaala.fi 
Marja-Leena Ahola, siistijä marja-leena.ahola@lempaala.fi

Terveydenhoitaja on tavattavissa Kuokkalan koululla pääsääntöisesti ma, ke ja to. 
Terveydenhoitaja tapaa lapset jokaisella luokka-asteella. Laaja-alaiset tarkastukset ovat 1.lk:n (kevät) ja 5.lk:n (syksy) oppilaille, johon sisältyy myös lääkärintarkastus. Näihin tarkastuksiin toivotaan huoltajaa mukaan. Vanhemmat ovat jokaisella luokka-asteella aina tervetulleita mukaan tarkastukseen. Myös Wilma-viestiä voi lähettää ennen tarkastusta (toki muulloinkin) asioista, joita on hyvä ottaa huomioon lasta tarkastettaessa.

Koululääkäriin saa yhteyden tarvittaessa terveydenhoitajan kautta. Äkilliset sairastapaukset terveyskeskuksen kautta.

Muistathan, että äkillisesti sairastuneen lapsen hoitoselvityksiä työnantajaa varten ei voida kirjoittaa jälkikäteen. Soita saman päivänä aikana jolloin lapsi on sairastunut, mielellään ennen klo: 12.00. Sairaudesta aina puhelu, ei tekstiviestejä eikä Wilma-viestejä. Jos et saa kouluterveydenhoitajaa kiinni klo: 12 mennessä, soita neuvolaan oman alueen terveydenhoitajalle (puhelinaika klo: 12-13.00).

Eeva Simola
Terveydenhoitaja
Puh: 050-3833056
eeva.simola@lempaala.fi / sekä Wilma

Kuokkalan koulukuraattorina toimii Tuija Ylä-Himanka. Koulukuraattoriin voi ottaa yhteyttä, jos esim. kaverisuhteet, kotiasiat, koulukiusaaminen tai muut kouluun liittyvät asiat painavat oppilaan mieltä. Tuijaa on mahdollista tavata omalla koululla tai vaihtoehtoisesti Moision koululla. Tarvittaessa tapaamiset järjestyvät myös kouluajan ulkopuolella. Tuijan tavoittaa parhaiten puhelimitse 050 383 0600 tai sähköpostilla tuija.yla-himanka@lempaala.fi tai Wilmassa.

Kuokkalan koulun oppilashuoltoryhmässä toimii myös koulupsykologi Leila Verkkala, joka on tavattavissa ajanvarauksella. Koulupsykologin puoleen voit kääntyä, kun lapsellasi on oppimisvaikeuksia tai jokin muu asia lapsen koulunkäynnissä askarruttaa mieltäsi. Yhteydenotot puhelimitse, Wilman tai opettajan kautta.

Yhteystiedot:  p. 0401337261 Koulupsykologi Leila Verkkala