Yhteystiedot

Yhteystiedot lukuvuosi 2022-2023

  
Opettajainhuone puh. 040 133 7200
Aamu- ja iltapäivätoiminta puh. 050 383 9746

Opettajat ja koulunkäynninohjaajat

Sami Vigren, rehtori. 5. lk. 

050 383 9696 

sami.vigren@lempaala.fi

Tanja Nuora, esiopetus

 

tanja.nuora@lempaala.fi

Heidi Rantanen 1.lk.

040 133 7201

heidi.rantanen@lempaala.fi

Terhi Öljymäki, 2.lk.

 

terhi.oljymaki@lempaala.fi

Päivi Lagström 3.lk

 

paivi.lagstrom@lempaala.fi

Reetta Kärkinen 4.lk   reetta.karkinen@lempaala.fi

Antti Katajisto, 6. lk.

 

antti.katajisto@lempaala.fi

 

 

 

Elina Salmi, englanti, 

 

elina.salmi@lempaala.fi

Päivi Tuomi-Uusitalo, erityisopettaja

041 731 1043

paivi.tuomi-uusitalo@lempaala.fi

Milla Vanhatalo, ruotsi

Katja Kaakkolammi, koulunkäynninohjaaja

 

milla.vanhatalo@lempaala.fi

katja.kaakkolammi@lempaala.fi

 

 

 

 

 

 

Aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaajat ap/ip- toiminta 050-383 9746

Terhi Näsärö-Peltomäki, terhi.nasaro-peltomaki@lempaala.fi




Muu henkilökunta

Marja-Leena Ahola, siistijä, marja-leena.ahola@lempaala.fi

Terveydenhoitaja Mira Muikku on tavattavissa Kuokkalan koululla pääsääntöisesti torstaisin ja perjantaisin.
Puh. 040 133 7532
mira. muikku@lempaala.fi / Wilma

Lisätietoa kouluterveyteen liittyvistä asioista löytyy Wilmasta (Wilma->Tiedotteet->Pysyvät tiedotteet) tai kotisivuilta kohdasta oppilashuolto.

Koulussa toimii hyvinvointiohjaaja Maria Malvisalo-Jauhiainen. Mariaa on oppilaiden mahdollista tavata omalla koululla torstaisin tai muuna sovittuna aikana. Tarvittaessa tapaamiset järjestyvät myös kouluajan ulkopuolella. Mariaa tavoittaa parhaiten puhelimitse 040 530 2934 tai sähköpostilla maria.malvisalo-jauhiainen@lempaala.fi tai Wilmassa.

Koulumme kuraattori on Emilia Hellberg. Emilia on koulussamme tavattavissa tiistaisin tai muuna sovittuna aikana. Emilian tavoittaa joko Wilman kautta tai puhelinnumerosta 040 5305438.

Kuraattoriin tai hyvinvointiohjaajaan kannattaa olla yhteydessä jos esim. kaverisuhteet, kotiasiat, koulukiusaaminen tai muut asiat painavat oppilaan mieltä. 

Psykiatrisena sairaanhoitajana toimii Pauliina Tonteri. Hänelle yhteydenotot muiden opiskeluhuoltohenkilöiden kautta.

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä