Lappeen päiväkotikoulu

Lappeen kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko13

29 March 2021 Thursday
30 March 2021 Thursday
31 March 2021 Thursday
1 April 2021 Thursday
2 April 2021 Thursday
3 April 2021 Thursday
4 April 2021 Thursday

Viikko14

5 April 2021 Thursday
6 April 2021 Thursday
7 April 2021 Thursday
8 April 2021 Thursday
9 April 2021 Thursday
10 April 2021 Thursday
11 April 2021 Thursday

Viikko15

12 April 2021 Thursday
13 April 2021 Thursday
14 April 2021 Thursday
15 April 2021 Thursday
16 April 2021 Thursday
17 April 2021 Thursday
18 April 2021 Thursday

Viikko16

19 April 2021 Thursday
20 April 2021 Thursday
21 April 2021 Thursday
22 April 2021 Thursday
23 April 2021 Thursday
24 April 2021 Thursday
25 April 2021 Thursday

Viikko17

26 April 2021 Thursday
27 April 2021 Thursday
28 April 2021 Thursday
29 April 2021 Thursday
30 April 2021 Thursday
1 May 2021 Thursday
2 May 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Perustiedot

Lappeen koulun opetussuunnitelma


Yhteystiedot

Osoite:
Lappeen koulu
Järviniitunkatu 2
53850 Lappeenranta

Hallinto

vs. rehtori Mikko Tilli, 040 6526587

apulaisrehtori Hannele Heikkilä, 040 6525971

vararehtori Riikka Qvintus, 0400 359 530

päiväkodin johtaja Heli Puhakainen, 040 1923990

Sähköposti:
etunimi.sukunimi@edu.lappeenranta.fi


Opetushenkilökunta 2020-2021
 

E, 1-2a Leena Laurila p.040 740 0275

E, 1-2b Soile Kyllönen p: 0406604491

E, 1-2c Anne Pukki, p: 040 630 9002

E, 1- 2d Anne Heiskanen, p: 040 635 2266

E, 1-2e Jenna Peltola-Hiltunen, p: 040 652 7651

3A Kirsi Ruuttula, p: 040 480 2137

3B Jenni Koskinen, p: 040 652 7083

3C Ullamari Lintunen, p: 040 749 7464

4A Sari Rämä, p: 040 652 6328

4B Katriina Koso p: 0406418668

4C Maritta Taskinen, p: 040 7401683

5A Sanna Lehtola, p: 040 643 2852

5B Mikko Tilli, p: 040 652 6587

6A Rosa Manner, p: 040 1648879

6B Anu Heinonen, p: 040 660 2232

6D Mari Aalinniemi, p: 040 661 2410

6D Tanja Telimo, p: 040 652 7094

Laaja-alainen eo Riikka Qvintus, p: 0400 359 530

Laaja-alainen eo Hannele Heikkilä, p: 040 6525971

Laaja-alainen eo Jonna Aapro p: 040 6617652

Tuntiopettaja Satu Kovalainen (työskentelee pääosin 4C ja 5B -ryhmissä)


Myötätuuli -opettajat Hanna Kinnunen puh: 040 656 5356 ja Jonna Aapro p: 040 6617652

Englanti Mari Rantanen, 040 631 5580

Ortodoksiuskonto, Kirsi Rovio, puh: 040 7630735

 

Koulunkäynninohjaajat/ ip-toiminnan ohjaajat

040 7402330, 040 668 5251

 

Esiopetus:

Esiopetus 1, 040 130 9199

Esiopetus 2, 040 179 2586

Liikunnanohjaajat
tulossa

Oppilashuolto
Kouluterveydenhoitaja: Merja Meuronen ma-to p.040 7159481
Koulukuraattori: Laura Saukko ma, ti, pe p.0401966033
Koulupsykologi: Anne Karhu p.040 550 4833

 

Esiopetus

Esiopetus 1, 040 130 9199

Esiopetus 2, 040 179 2586

Apulaisjohtaja Tuula Kylliäinen. p: 040 6307161

koulusihteeri Armi Kiiskinen, p: 040-1531665
Paikalla ma,ti, ke ap

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä