Koulujen työpäivät lukuvuonna 2019-2020

Lukuvuoden 2019-2020 työpäivät ovat Kasvatus- ja opetuslautakunnan aikataulun mukaiset.

Syyslukukausi alkaa torstaina 08.08.2019.
Syysloma 21.10.-27.10.2019.
Syyslukukausi päättyy perjantaina 20.12.2019.

Kevätlukukausi alkaa maanantaina 7.1.2020.
Talviloma 24.2.-1.3.2020.
Kevätlukukausi päättyy lauantaina 30.05.2020.