Aikatauluja

Koulujen työpäivät lukuvuonna 2019-2020

Lukuvuoden 2019-2020 työpäivät ovat Kasvatus- ja opetuslautakunnan aikataulun mukaiset.

Syyslukukausi alkaa torstaina 08.08.2019.
Syysloma 21.10.-27.10.2019.
Syyslukukausi päättyy perjantaina 20.12.2019.

Kevätlukukausi alkaa maanantaina 7.1.2020.
Talviloma 24.2.-1.3.2020.
Kevätlukukausi päättyy lauantaina 30.05.2020.

Koulupäivän aikataulu

Klo Oppitunnit
8.30 - 9.15 1. tunti
9.15 - 9.30 välitunti
9.30 - 10.15
10.15 - 11.00
2. tunti
3. tunti
11.00 - 11.45 RUOKAILU porrastetusti
11.00 - 11.45 pitkä välitunti, sis. ruokailun
11.45 - 12.30 4. tunti
12.30 - 12.45 välitunti
12.45 - 13.30 5. tunti
13.30 - 13.45 välitunti
välipala
13.45 - 14.30 6. tunti