Aikatauluja

Koulujen työpäivät lukuvuonna 2018-2019

Lukuvuoden 2018-2019 työpäivät ovat Kasvatus- ja opetuslautakunnan aikataulun mukaiset.

Syyslukukausi alkaa torstaina 09.08.2018.
Syysloma 22.10.-26.10.2018.
Syyslukukausi päättyy lauantaina 22.12.2018.

Kevätlukukausi alkaa maanantaina 7.1.2019.
Talviloma 25.2.-1.3.2019.
Kevätlukukausi päättyy lauantaina 01.06.2019.

Koulupäivän aikataulu

Klo Oppitunnit
8.30 - 9.15 1. tunti
9.15 - 9.30 välitunti
9.30 - 10.15
10.15 - 11.00
2. tunti
3. tunti
11.00 - 11.45 RUOKAILU porrastetusti
11.00 - 11.45 pitkä välitunti, sis. ruokailun
11.45 - 12.30

perjantaisin
12.30 - 13.15
4. tunti

5. tunti (perjantaisin oppitunnit ilman välituntia)
12.30 - 12.45 välitunti
12.45 - 13.30 5. tunti
13.30 - 13.45 välitunti
välipala
13.45 - 14.30 6. tunti