Henkilökunta

Henkilökunta

Rehtori Pirjo Tenhu, 040-7661 664, pirjo.tenhu(a)lahti.fi
Apulaisjohtaja Matti Haverinen, 044-7909 544, matti.haverinen(a)lahti.fi
Koulusihteeri Leena Airomies 044-7161 602, leena.airomies(a)lahti.fi

Luokanopettajat 2018-2019

1A Susanna Koskela, 044-4826 062, susanna.koskela(a)edu.lahti.fi
1B Minna Suominen, 044-4826 295, minna.suominen(a)edu.lahti.fi
2A Maija Hämäläinen, 044-4164 652, maija.hamalainen(a)edu.lahti.fi
2B Sari Asimoglou, 044-7909 419, sari.asimoglou(a)edu.lahti.fi
3A Tiina Sinelampi-Koskinen, 044-4164 650, tiina.sinelampi-koskinen(a)edu.lahti.fi
3B (Heta Arvaja, hoitovapaalla) sij. Inka Oinonen, 044-4164 732, inka.oinonen(a)edu.lahti.fi
4A Matti Haverinen, 044-7909 544, matti.haverinen(a)lahti.fi
4B Mirja Ilonen, 044-4164 649, mirja.ilonen(a)edu.lahti.fi
5A Leena Jarla, 044-4164 647, leena.jarla(a)edu.lahti.fi
5-6B Samu Silaste, 044-4164 731, samu.silaste(a)edu.lahti.fi
6A (Hillevi Petman, sairauslomalla) sij. Tuula Brocke, 044-4164 648

Englannin ja ruotsin opettaja (Anne Pynnönen, opintovapaalla) sij. Otto Laukkanen 044-4164 651, otto.laukkanen(a)edu.lahti.fi

Erityisopettajat
Mirka Korhonen tiistai-perjantai, 040-1848 721, mirka.korhonen(a)edu.lahti.fi,
Joona Sipi keskiviikkoisin ja perjantaisin, 044-7909 525, joona.sipi@edu.lahti.fi,
Anne Pynnönen maanantaisin, anne.pynnonen(a)edu.lahti.fi

Koulunkäyntiavustajat Elina Aho, Kirsi-Marja Möltsi, Mia Järvinen, Pinja Mäkinen ja Heidi Leppäkynnäs

Iltapäivätoiminta 050-3237 559

Terveydenhoitaja Heidi Laakso, 044-7297 175, on koululla yleensä maanantaisin, torstaisin ja perjantaisin

Koulukuraattori Hannu Lehtonen, 044-0187 222, hannu.lehtonen2(a)lahti.fi

Koulupsykologi Mari Ulmanen, 044-0187 220, mari.ulmanen(a)lahti.fi, on koululla tiistaisin ja torstaisin

Ruokala Tuija Hirvonen ja Tarja Jäkkö 044-7909 409

Siistijät

Kiinteistönhoitaja Jani Ahtiainen, 040-7594 557

Korvaa sähköposteissa (a) @-merkillä.