Luokkien ja aineryhmien sivut

Luokat ja opettajat sekä avustajat lv. 2018-19

MUKKULAN KOULUN HENKILÖKUNTA 2018-2019

 

luokanopettajat

luokka

puhelin

Tarja Pilvola 1a 050 387 9625
Jaana Väisänen 1b 050 387 9601
Laura Mykkänen 1c 050 311 1745
Carita Koirikivi 1d 050 398 501

Sanna Ristkari

1-2e

044 416 4737

Saara Tölli

2a

050 387 9618

Helena Nummela

2b

050 387 9608

Nina Mäkinen

2c

050 387 9609

Pia Helminen

2d

044 416 4734

Mia Angeria

3a

050 387 9619

Tiiu Salmi

3b

050 387 9605

Kati Niiranen

3c

050 387 9623

Katariina Oksanen

3d

044 416 4866

Juho Ylönen

4a

050 387 9610

Kimmo Koskinen

4b

050 387 9611

Niko Savolainen

4c

050 387 9606

Mika Piiroinen

5a

050 311 1730

Merja Kotola

5b

050 387 9604

Onni Marjanen

5c

044 416 3253

Sakari Jääskeläinen

6a

050 398 5046

Erja Palomäki

6b

050 387 9607
Kirsi Viikilä

6c

050 387 9614

Ulla Jehkonen,
Elena Sankala

maahanmuuttajien valmistava opetus

044 716 1972

luokanohjaajat

ohjattava luokka, opetettavat aineet

 
Anneli Nokelainen 7a, äidinkieli ja kirjallisuus, ilmaisutaito 050 311 1735
Heli Keijonen 7a, kotitalous 050 311 1732
Katri Peuralinna 7b, biologia ja maantieto 044 416 4736

Jorma Lavikainen

7c, fysiikka, kemia, matematiikka

050 387 9620

Riikka Raatikainen

7d, kuvataide

044 482 6174

Kirsi Hakkarainen

8a, tekstiilityö

050 311 1740
Eeva Tiainen 8a, tekninen työ 050 311 1733

Jaakko Mikkonen

8b, liikunta, terveystieto 050 311 1741

Marko Ollilainen

8c, historia ja yhteiskuntaoppi

050 311 1736

Markus Korpi-Hallila

9a, englanti, ruotsi

050 311 1742

Elina Huhta

9b, fysiikka, kemia, matematiikka

050 311 1739

Eeva Kanerva-Loehr

9c, liikunta, terveystieto

044 416 2617

Minna Suni-Poussu

9d, englanti, ruotsi

050 311 1743

muut opettajat

opetettavat aineet

 

Minna Ala-Akkala

ranska

050 398 5076

Veijo Fiskaali

uskonto, isl.

050 311 1659

Tiina Kiukainen

matematiikka, tietotekniikka

050 311 1738

Annemari Saure

äidinkieli ja kirjallisuus, ilmaisutaito

 044 416 4204

Sami Peltonen

englanti, ruotsi

044 416 4735

Lasse Hekkala

englanti

050 387 9621

Taija Huotilainen

S2-opetus

050 387 9617

Mikko Härkönen

oppilaanohjaus

050 311 1731

Maarit Kaislaoja

saksa

050 387 9612

Kirsi Ontronen

venäjä

050 398 5077

Mari Ruusuvuori

uskonto, ev.lut.

050 398 5102

Sami Kinnunen

uskonto, ort.

050 311 1648

Juha Korkeamäki

musiikki

050 398 5129

Anu Marjamaa

erityisopetus, 1.-2. luokat

050 387 9624

Tiina Kannisto

erityisopetus, 3.-4.luokat; aero

050 398 5030

Piia Vilppunen

erityisopetus, 5.-6. luokat 050 387 9600

Anne Koskinen

erityisopetus, 4lk, 7. luokat

050 387 9602

Esko Keränen

erityisopetus, 8.-9. luokat

050 559 7833

erityisen tuen luokat

   

Anu Torppala

1-3f

050 398 5037

Kirsi Makkonen

3-4f

044 716 1803

Sami Kotonen

1-5f

050 398 5045

Sirpa Tuomaala

3-5f

050 398 5041

Kyösti Juvonen

4-9f

050 387 9615

Soili Koponen

5-8f

050 398 5035

Jaana Alatupa

7f

050 387 9622

Jukka Alanko

8-9fJ

050 311 1744

Helena Vuojolainen

8-9f

050 398 5047

ip-toiminnan vastuuohjaaja

   

Ida Mäkelä

   

koulunkäyntiavustajat

luokka tai luokka-aste

 

Ida Heino

7-9f

 

Juho Mukkula

 yleisopetus, 6b

 

Tarja Jukka

yleisopetus, 1.-2. -luokat

 

 Salme Keski-Jyrä

yleisopetus, 3.-5. -luokat

 

Kirsi Kallio

3-5f, taksivastaava

044 416 3252

 Ilona Rakkola

1-3f

 

Jarno Karppinen

3-4f

 

Visa Kuha

4-9f

 

Katri Koskela

6-9f

 

Satu Salonen

1-2e

 

Marianne Laakso

1-3f

 

Niko Mäkelä

mava-luokka

 

Teija Vartiainen-Nasturica

6-9f

 

Merja Oinas

6-9f

 

Jari Jantola

3-5f

 

Anne Reijula

7-9f

 

Marjut Rämö

4-6f

 

Paula Savinainen

2-4f

050 387 8723

Joonas Virtanen

4-6f, yleisopetus