Yhteystiedot

Yhteystiedot

Kariston peruskoulu
Karistonkatu 213
15160 Lahti

Rehtori Aki Pelkonen, p. 044 716 1085, aki.pelkonen@lahti.fi
Apulaisjohtaja Piia Larinen p. 044 4163257, piia.larinen@edu.lahti.fi

Opettajat / Lukuvuosi 2020-2021:


Ykkösten tiimi

1A Tiina Nieminen p. 044 416 3645 tiina.nieminen@edu.lahti.fi
1B Roosa Limnell p. 044 482 6394 roosa.limnell@edu.lahti.fi
1C Saara Peltoniemi p. 044 4163260 saara.peltoniemi@edu.lahti.fi

Kakkosten tiimi
2A Saara Väntsi p. 044 482 6304 saara.vantsi@edu.lahti.fi 
2B Heidi Pohjoismäki p. 044 416 3642 heidi.pohjoismaki@edu.lahti.fi
2C Elina Lassila p. 044 416 4015 elina.e.lassila@edu.lahti.fi

Kolmosten tiimi
3A Taija Niiranen p. 044 416 4014 taija.niiranen@edu.lahti.fi
3B Hanna Laurell p. 044 416 3259 hanna.laurell@edu.lahti.fi
3C Salla-Mari Lehtonen p. 044 716 1306 salla-mari.lehtonen@edu.lahti.fi
3D Tiina Järvinen p. 044 716 1913 tiina.jarvinen@edu.lahti.fi

Nelosten tiimi
4A Jenni Tynninen p. 050 398 5034 jenni.tynninen@edu.lahti.fi
4B Katariina Oksanen p. 044 716 1912 katariina.oksanen@edu.lahti.fi
4C Riikka Valtonen 044 416 4385 riikka.valtonen@edu.lahti.fi

Vitosten tiimi
5A Janne Savola p. 044 416 4706 janne.savolai@edu.lahti.fi
5B Noora Laukkanen p. 044 416 3258 noora-laukkanen@edu.lahti.fi
5C Lauri Salovaara p. 044 416 4704
5D Jarno Jylhä p. jarno.jylha@edu.lahti.fi

Kutosten tiimi
6A Petteri Rannankari p. 044 416 4707 petteri.rannankari@edu.lahti.fi 
6B Kaisa Jussila p. 044 416 4384 kaisa.jussila@edu.lahti.fi
6C Hanna-Kaisa Kousa p. 044 416 3643 hanna-kaisa.kousa@edu.lahti.fi



Tuntiopettaja Lasse Vuori p. 044 482 6305
Tuntiopettaja Hanna Virén p. 044 416 3644

erityisopettaja Piia Larinen p. 044 416 3257 piia.larinen@edu.lahti.fi
erityisopettaja Sarianne Vaarula p. 044 416 4705 sarianne.vaarula@edu.lahti.fi 


koulunkäyntiavustajat
Henri Lehtonen 044 416 3701
Karoliina Kousa 044 716 1307
Katrin Lehtinen 044 482 0975
Anni Färkkilä 044 018 7315


Koulusihteeri Leena Airomies p. 044 716 1602 leena.airomies@lahti.fi
Ruokala p. 044 716 1297


Kouluterveydenhoitaja Saara Pykäläinen p. 044 416 3719
Koulupsykologi Jenni Parikka p. 044 482 0775 jenni.parikka@lahti.fi
Koulukuraattori Tarja Kämppi p. 044 416 4678 tarja.kamppi@lahti.fi

Vahtimestari Tuomo Hakatie 044 412 4691
Erikoisammattimies Tarmo Iivonen 050 5597956

Iltapäivätoiminnan ohjaajat
Jarmo Virtanen 044 719 1543

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä