Vehkalammin koulu

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

28 October 2019 Thursday
29 October 2019 Thursday
30 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

4 November 2019 Thursday
5 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
7 November 2019 Thursday
8 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
12 November 2019 Thursday
13 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
27 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen

Syksyn tapahtumat

4.-10.9 3-4lk uimassa
pe 6.9 5lk välkkärikoulutus 9 - 12
pe 6.9 srk aamunavaus
pe 13.9 yleisurheilukisat Melalahden kentällä
11.-17.9 Monialainen oppimiskokonaisuus
pe27.9 retki Puijolle, kodin- ja koulunpäivä
ke9.10 srk aamunavaus
vk 42 syysloma
ke 6.11 urheilupäivä Kuopio-hallilla
ke13.11 srk aamunavaus
ke-to 4.-5.12 2lk uinnit
pe 6.12 vapaapäivä, itsenäisyyspäivä
to19.12 joulujuhla klo 11.30 ja 18.00
la 21.12 joulukirkko

Vehkalammin koulu

Vehkalammin koulu on alakoulu, jossa lukuvuonna 2019-20 opiskelee noin 70 oppilasta. Koulu on osa Riistaveden alueen yhtenäiskoulua, jossa on yhteensä  yli 260 oppilasta ja noin 30 henkilökuntaan kuuluvaa. Koulun tiloissa on kolme yhdysluokkaa, lisäksi varhaiskasvatuksen esiopetus sekä päivähoito.

Koulun toiminta-ajatuksena on tukea tämän alueen lasten kasvua tasapainoisiksi ja omatoimisiksi sekä omaa kotiseutuaan kunnioittaviksi nuoriksi, jotka tuntevat vastuuta itsestään, toisista ihmisistä ja ympäristöstä.

Kasvatamme koululaisiamme kunnioittamaan perinteitä, hyviä tapoja ja sosiaalisen kanssakäymisen tärkeyttä. Erilaisuuden ymmärtäminen ja omien tekojen vaikutuksen ymmärtäminen ovat myös tärkeitä tavoitteitamme.