Opettajat

Opettajat lv 2018-2019

Opettajien sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi (at) edu.kontiolahti.fi

A
Asikainen Juho, Tekninen työ
E
Elomaa Saara, Musiikki
H
Haapalainen Satu, Uskonto (ort.) ja äidinkieli
Heinonen Minttu, Kotitalous
Hirvonen Tiina, Äidinkieli
Huttunen Susanna, Englanti ja ruotsi
I
Ikonen Jari, Apulaisrehtori/yk ja lukio
Ikonen Juha, pienryhmäopetus, joustoluokka
Ikonen Marja, Englanti ja ruotsi
Itäniva Liisa, Elämänkatsomustieto, uskonto, historia, taloustaito
J
Juurikainen Satu, Englanti ja ruotsi
K  
Kaasinen Seppo, Äidinkieli
Kainulainen Sari, Matematiikka, fysiikka, kemia
Kangas Katja, Maantieto ja biologia
Karppanen Pertti, Erityisopetus, laaja-alainen
Kaskinen Vesa, Matematiikka, fysiikka, kemia
Kemppi Jaana, Äidinkieli
Kenakkala Joel, Musiikki, Tekninen työ
Kettunen Kalle, Erityisopettaja, pienryhmäopetus
Kinnunen Anne, Ranska, englanti, ruotsi
Koskela Anni, Matematiikka, fysiikka
Kuittinen Tuija, Erityisopetus, pienryhmäopetus
Kukkonen Timo, Matematiikka, fysiikka ja kemia
Kulma-aho Sari, Ruotsi, saksa
Kuvaja Markus, Erityisopettaja, pienryhmäopetus
Kyllönen Jukka, Liikunta
Kyllönen Mervi, Liikunta, terveystieto
L  
Laurila Miia, Erityisopettaja, laaja-alainen
Lehtonen Iina, Englanti ja ruotsi
Leppänen Vesa, Englanti ja ruotsi
Luoto Heli, Erityisopettaja, laaja-alainen
M  
Marttila-Rautopuro, Terveystieto, elämänkatsomust. ja biologia
Matikainen Heli, Erityisopetus, pienryhmäopetus
Mertanen Tiina, Kotitalous
Miettinen Otso, Liikunta ja terveystieto
Muukkonen Jani, Matematiikka, fysiikka, kemia
N  
Nevala Vieno, Historia ja yhteiskuntaoppi
Nyholm Lisa, Opinto-ohjaus
Näätänen Hanna, Opinto-ohjaus
O  
Oinonen Jouni, Oppilaanohjaus
P  
Palkovuori Teemu, Matematiikka, kemia ja fysiikka
Peltonen Riitta, Kotitalous
Piirainen Ulla, Erityisopetus, pienryhmäopetus
Pulkki Auli, Rehtori
Purmonen Katja, Tekstiilityö, matematiikka ja tietotekniikka
R  
Rajasuu Riitta, Äidinkieli
Rautiainen Anne, Erityisopetus, pienryhmäopetus
Reijonen Hanna, Äidinkieli
Riihivuori Sanni, Terveystieto, liikunta
Ruokolainen Antti, Matematiikka, fysiikka, kemia ja tietotekniikka
Räsämäki Jutta, Kuvataide  
Räsänen Juha, Jopo opettaja
S  
Saarikoski Inka, Matematiikka, fysiikka, kemia (virkavapaalla)
Strengell Hanna, Biologia, maantieto
T  
Tapio Tiina, Ruotsi ja venäjä  
Tapio Vesa, Matematiikka, fysiikka ja kemia
Tiainen Minna, Liikunta ja terveystieto
Tiilikainen Minna, Tekstiilityö ja matematiikka
Tuovinen Jarno, Liikunta
U  
Uusitalo Maritta, Uskonto  
V  
Valjus Sanna, Matematiikka, fysiikka, kemia, tietotekniikka
Varis Ritva, Kuvataide  
Vartiainen Aija, Maahanmuutto-opetus
Vartiainen Jaana, Matematiikka, fysiikka ja kemia  
Vartiainen Jarmo, Tekninen työ
Väyrynen Esko, Matematiikka, fysiikka, kemia ja tietotekniikka  
Y  
Yli-Kiikka Jouko, Äidinkieli
Ylimartimo Minna, Biologia ja maantieto
Ylönen Juuso, Historia ja yhteiskuntaoppi, taloustaito