Lapunmäen koulu (perusopetus luokat 0.-6.)

Lasten liikennetyökirjat

Koulumme eput ovat saaneet lahjoituksena liikennetyökirjat
  • liikennetyökirjat on tarkoitettu saajan henkilökohtaiseen käyttöön koko heidän alakoulunsa ajaksi
  • kirjan tehtäviä voidaan käsitellään open kanssa tunnilla
  • työkirjaa voi pitää myös lisätehtävätyyppisenä pulpettikirjana
  • työkirjasta voidaan joskus antaa myös kotitehtäviä vrt. koulussa käsitellyt liikenneaiheet

Liikennetyökirjat syksyn 2018 ekaluokkalaisille ovat lahjoittaneet:

Traktoriurakointi Heikki Lehtonotko Oy, fysioterapeutti Juha Laaksonen, K-market Konnevesi, LVI M. Väisänen Ky, Pekka Tulla, Salmenharju Pappilan Hätävara, Pesula Ykköset, Konneveden seurakunta, Konneveden Osuuspankki, Konneveden Moottorikerho / Urheiluautoilijat ry, Lions Club Konnevesi, nimetön lahjoittaja 
 
Kiitos lahjoittajille!

Turvallisuutta liikenteeseen!

Liikuntavälinevaraston järjestäjät

Liikuntavälinevaraston järjestäjien tehtävät:
  • avaavat aamulla välinevaraston oven ja lukitsevat klo 14 välkän jälkeen (järjestäjät saavat oman avaimen)
  • huolehtivat välineet omille hyllyilleen/laatikoihin
  • pitävät varastotilan siistinä (harja+rikkakihveli)
  • keräävät viimeistään viimeisellä välkällä ulos jääneet liikuntavälineet varastoon
  • ilmoittavat opettajille rikkimenneistä liikuntavälineistä
JOKAISEN VÄLITUNTIVÄLINEITÄ OTTAVAN KUULUU PALAUTTAA NE KÄYTÖN JÄLKEEN LIIKUNTAVÄLINEVARASTOON
(Jos leikki on kesken, esim. kepparirata, välineet tuodaan viimeisen välkän loputtua varastoon)

VÄLKKÄRIT: ma-ti (4.lk), ke 4./6.lk, to-pe (6.lk)

VKO ma ti ke to pe
1.-5.10.      Arda & Pauli  Topi & Sakke  Pieta & Katsu
8.-12.10. Joona S & Aatu Heikki & Peeter  Aino L & Verna  Alina & Iia  metsäpäivä
22.-26.10. Joona J & Arttu Kiia & Aino V  Matti & Mika  Topi & Sakke  Iia & Alina
29.10-2.11. Joona S & Aatu Heikki & Peeter  Arda & Pauli  Pieta & Katsu  Veera & Suvi
5.-9.11. Joona J & Arttu Kiia & Aino V  Aino L & Verna  Juha & Teemu  Elena & Wilma
12.-16.11. Joona S & Aatu Heikki & Peeter  Matti & Mika  Iia & Alina  Veera & Suvi
19.-23.11.
26.-30.11.
Joona J & Arttu
Joona S & Aatu
Kiia & Aino V
Heikki & Peeter
 Arda & Pauli
Aino L & Verna
 Wilma & Elena
 Pieta & Katsu
 Juha & Teemu
 Emilia & Topi
3.-5.12. Joona J & Arttu Kiia & Aino V  Matti & Mika itsenäisyyspäivä  vapaa
10.-14.12.
17.-21.12.

Joona S & Aatu
Joona J & Arttu
Heikki & Peeter
Kiia & Aino V
 Arda & Pauli
 Aino L & Verna
 Juha & Teemu
 Iia & Alina
 Veera & Suvi
Elena & Wilma

Alakoulun ruokailuajat

10.20: eskari ja Plk
10.25: 1.lk
10.30: 2.lk
10.33: 3.lk
10.38: 4.lk
10.42: 5.lk
10.45: 6.lk

Luokkien paikat 0.-4.lk määritellään; 5. ja 6.lk menevät vapautuville paikoille